21 березня у виставкових залах Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, що на вул. Стефаника, 3, відбудеться відкриття першої посмертної ретроспективної виставки Мирослава Ягоди. Ініціатори виставки - Тарас Возняк (Taras Voznyak), Галина Хорунжа, Станислав Силантьев - об'єднали в експозиції понад сотню знакових творів художника. На виставці будуть представлені ранні твори так званого "чорного періоду", датовані другою половиною 1980-х рр., та частина останніх робіт Мирослава Ягоди, створених у 2010-х рр.
Виставка Мирослава Ягоди – один із найбільших і найважливіших мультидисциплінарних проектів Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького у 2019 р., покликаний привернути увагу до музеєфікації та повноцінного введення в мистецтвознавчий обіг нових сторінок з історії українського мистецтва, твореного у Львові, формування яких співпало з активними подіями в Києві, Одесі, Харкові та інших великих містах України.
Вернісаж о 16:00.
Даний виставковий проект - це:
Виставка останнього з хрестоматійних представників львівського художнього андеграунду.
Одна з найбільших ретроспективних художніх виставок за останнє десятиліття в Україні.
До експозиції включена чимала кількість робіт художника як з українських, так і з закордонних колекцій.
Глядач отримає можливість побачити твори художника у тій кількості і тій експозиційній конфігурації, які були неможливі за життя художника.
Твори зроблено всупереч правилам і традиціям львівської художньої авансцени 1980 - початку 2000-х років, витриманi y кращих традиціях "експериментального мистецтва з елементами індустріалу, дарк кабаре та авангардного джазу".
Мирослав Ягода - Tom Waits від живопису!
Куратори: Галина Хорунжа, Станислав Силантьев.Мирослав Ягода народився 23 серпня 1957 р. у с. Гірник Львівської області.
Художник, поет, сценограф.
У 1986 р. закінчив Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова у Львові. За фахом художник.