8 березня о 15:00 в Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія Терору” (Барак #2) відбудеться лекція історикині Марти Гавришко на тему “Гендер і тероризм: жінки як виконавиці політичного насильства”.

Захід відбувається в рамках загальноміської програми "Жінки в дії", за підтримки Управління культури Департаменту розвитку Львівської міської ради. Програма присвячена 8 березня і спрямована на актуалізацію ролі жінок в суспільстві та проблем, з якими вони стикаються. Згідно з рішенням ООН, з 1977 року цей день названий Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир. Світова спільнота жіночих організацій пропонує в цей день говорити про стан прав жінок і про жіночі досягнення. Ми підтримуємо цю тенденцію і звертаємо увагу на дії жінок, а не лише їхню красу. 

Роль жінок в екстремальному політичному насильстві залишається маловивченою. Їхню агресивність вважають незвичною, такою, що суперечить уявленням про фемінність. Їхні культурні репрезентації сконструйовані навколо ідей материнства, гіперсексуальності чи абсолютного зла. Одні називають їх терористками, інші – борчинями за свободу. Але хто ж вони насправді? Як вік, освіта, соціальний/матримоніальний статуси, гендерна ідентичність, політичні погляди і цінності вплинули на їхній вибір? Чому вони вдавалися до екстремізму? Що це означало особисто для жінок? Як змінювало їхні долі? Якою була роль жінок у радикальному політичному насильстві у ХХ столітті? Наскільки поширеною була практика залучення жінок до терористичних актів? Чи проходили вони спеціальне тренування? Відповіді шукатимемо на прикладі учасниць підпілля ОУН, які брали участь у плануванні, підготовці і виконанні замахів на вбивство співробітників радянських спецслужб, компартійно-комсомольського і колгоспного активу, а також симпатиків радянської влади в Західній Україні у пізньосталінський період.

ЧАС: 8 березня, 15.00

МІСЦЕ: Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору», проспект В’ячеслава Чорновола, 45 Г, Барак #2.

ВХІД на лекцію ВІЛЬНИЙ.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до завідувачки інформаційного сектору музею  Anna Yatsenko (+38 093 600 17 44)