20 лютого о 14.00 для представників ЗМІ та о 18:00 для всіх охочих в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» (просп. Чорновола, 45г, Барак № 2) відбудеться відкриття виставки проекту «Восток-Дім. Усні історії в художній практиці».

Проект представляє історії людей, які під час конфлікту на сході України залишились жити в прифронтовій смузі Донбасу. В цих історіях учасники проекту розповідають про свій дім і його значення в їх житті.

Мета проекту – інтегрувати історії очевидців конфлікту в культурну пам'ять українського суспільства та створити поле для багатопланового діалогу і обговорення складних питань, пов’язаних з нинішнім конфліктом.

Багатьом людям, що живуть далеко від зони бойових дій, важко зрозуміти мотиви, через які жителі прифронтової смуги відмовляються залишати свої домівки, незважаючи на постійну загрозу життю. Тенденція ділити суспільство, використовуючи категорії «патріоти» і «сепаратисти», не залишає місця нюансам сприйняття і співучасті, часто робить жителів прифронтової смуги «невидимими» представниками українського суспільства. Виставка допоможе зрозуміти, що таке дім для людей з різним досвідом – переселенців із зони конфлікту, жителів прифронтової смуги і тих, хто все життя прожили на одному місці під мирним небом.

Матеріал зібраний у прифронтовій смузі Луганської області в період з грудня 2016 року по червень 2017 року.

Програма відкриття:

О 14.00 - презентація виставки для представників ЗМІ

У презентації візьмуть участь:

Кішенко Юлія – координаторка освітнього напрямку БФ «Восток-СОС»

Баннікова Світлана – івент-менеджерка БФ «Восток-СОС»

Ворошилова Олександра – івент-менеджерка БФ «Восток-СОС»

Представники Львівської міської ради

О 18:00 – відкриття виставки для всіх охочих та арт-терапевтичний майстер-клас «Рефлексії щодо поняття «дім»

ОРГАНІЗАТОРИ ТА ПАРТНЕРИ: Благодійний фонд «Восток-СОС» в партнерстві з Одіссея Донбас (ОДОС), виставка надрукована в рамках проекту при підтримці «Українського жіночого фонду», Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору».

АВТОРИ ПРОЕКТУ: Віктор Засипкін, Юлія Кішенко, Юлія Філіп’єва, Дар’я Цимбалюк

Благодійний фонд «Восток – СОС» в партнерстві з Одіссея Донбас (Одос).

ТРИВАЛІСТЬ ВИСТАВКИ: із 20 лютого 2019 р. до 30 квітня 2019 р.

ГРАФІК ВІДВІДУВАННЯ: понеділок - п’ятниця, з 10:00 до 18:00, перерва 13:00-14:00

МІСЦЕ: Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору», проспект В’ячеслава Чорновола, 45 Г, Барак #2.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ: Богдана Тараніна, науковий співробітник Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», [email protected], 095-938-21-74