Ексклюзивний показ серій про Львівщину та Вінниччину з циклу документальних фільмів “Слово Праведника”
У середу, 6 лютого, о 18:00 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія Терору” (просп. Чорновола, 45 Г, Барак #2) відбудеться ексклюзивний показ двох серій з циклу документальних короткометражних фільмів “Слово Праведника” (Україна/ Ізраїль/ США) про історії родин Праведників народів світу зі Львівщини та Вінниччини. Після перегляду відбудеться обговорення з авторкою фільмів Маргаритою Яковлевою (Margarita Yakovleva). Модератор обговорення - науковий співробітник музею, історик Андрій Усач (Andre Usach)
“Слово Праведника” – документальні короткометражні фільми, присвячені українцям, які рятували євреїв під час Голокосту. Авторами проекту є журналісти Світлана Левітас та Маргарита Яковлева. Фільми зняті за підтримки Genesis Philanthropy Group, Національного Меморіалу Катастрофи та Героїзму “Яд Вашем”, Меморіального Центру Голокосту “Бабин Яр”, державного Укргазбанку, корпорації Ukr.net, комунікаційної групи xPR, та групи українських меценатів
Третя серія циклу оповідає історію Василя Назаренка (Вінниччина), родина якого врятувала з ґетто мати та доньку - Анюту та Бетю Юдашліверс.
Режисери: Світлана Левітас та Маргарита Яковлева
Продюсер: Маргарита Яковлева
Оператор: Олександр Козаченко
Монтаж: Дмитро Малка
Музика: Юлія Собецька
Мови: російська та англійська
Також 6 лютого відбудеться ексклюзивний показ шостої серії фільму “Слово Праведника” про історії двох родин Праведників народів світу зі Львівщини: родини Вовкотруб з міста Золочів та родини Петрушко (Дідух) з села Трійця. Григорій та Марія Вовкотруби, разом з дітьми Ганною та Іваном, рятували родину Кремницер та допомогли родині Баум, родині Пік на іншим єврейським родинам Золочева. Стефанія Петрушко (Дідух) разом з батьками Андрієм та Анелею врятували чотирьох братів Печеник.
Режисер, продюсер: Маргарита Яковлева
Оператори: Іван Федорич, Петро Дідула
Монтаж: Дмитро Малка
Музика: Юлія Собецька, та Нігун Цадика з міста Золочів
Мова: українська
Офіційна сторінка фільму “Слово Праведника”:
facebook.com/Word-of-the-Righteous-291600848000153
Сторінка на Вікіпедії:
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BE_%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0
Вхід вільний.
За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до завідувачки інформаційного сектору музею Anna Yatsenko (+38 093 600 17 44)