До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту відбудеться показ на великаму екрані відомого фільму Стівена Спілберга «Список Шиндлера». Перед показом виступить Юрій Скіра, керівник проектів та програм Центру дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя УКУ, та розповість про львівську фабрику Петерса, де відбувались події, схожі на ті, що показані у фільмі Стівена Спілберга.

Опис лекції Юрія Скіри: «У лекції буде йтися про переховування єврейських родин у підвалах взуттєвої фабрики «Солід» монахами Студійського Уставу протягом 1942-1944 років. Дослідник розповість Вам про історію фабрики та її директора ієромонаха Йоана (Петерса). Опише побут, а також небезпеки, перед якими постали монахи, що врятували шістнадцять євреїв».

Опис фільму: «Реальна історія фабриканта Оскара Шиндлера, якому вдалося врятувати понад тисячу сто євреїв під час Другої світової війни. Відвага одного, не схожого на інших, і відчай тих, хто завдяки йому вижив у нелюдські часи. Історія, яку повинен знати і побачити кожен. Фільм «Список Шиндлера» отримав 7 статуеток «Оскар», 3 статуетки «Золотий глобус», 2 статуетки «Греммі» та посів 8-му сходинку серед 100 найпотужніших фільмів усіх часів за версією Американського інституту кіномистецтва».