У суботу, 8 грудня, у Львові відбудеться публічна дискусія “Візії майбутнього у сучасному мистецтві”, яку з ініціативи Boris Nemtsov Foundation for Freedom влаштовує Educational Center for Human Rights in Lviv. Долучитися до розмови за участі Iryna Starovoyt, Bohdan Shumylovych, Andrii Linik та Bozhena Zakaliuzhna зможуть усі охочі. Локація - Ресторан Ратуша (пл. Ринок, 1). Початок - о 18:30. Вхід - вільний!
Майже століття тому німецький режисер Фріц Ланґ представив публіці науково-фантастичний німий фільм “Метрополіс” - кінематографічну антиутопію, яка до сих пір надихає митців та мисткинь з різних країн. Майже 70 років тому світ побачив знаменитий роман Джорджа Орвелла “1984”. Саме “Великий Брат, що стежить за тобою” став найпопулярнішим образом з цієї літературної антиутопії. Часом кажуть, що “мистецтво завжди проектується в майбутнє”. Недивно, що сповнене криз ХХ століття не надто надихало людей мистецтва творити утопії. Водночас, існує думка про те, що “майбутнє уже настало, лише розподілене воно нерівномірно”. Таке твердження підтверджується, приміром, розвитком біоарту - художніх практик, за яких люди працюють з живими тканинами, бактеріями, частинами тіла чи цілими організмами. З іншого боку маємо "мистецтво, творене роботами". Кого у такому випадку можна вважати автором художнього твору?
То ж яким є майбутнє з точки зору сучасних митців та мисткинь? Чи з розвитком сучасних технологій ми не ризикуємо втратити автора як такого? Яким чином мистецькі інституції можуть/мусять формувати майбутнє тих спільнот, для яких працюють? Чи варто наголошувати на відповідальності, яку несуть люди мистецтва? І якими є візії майбутнього у контексті українського мистецтва?
Відповіді на ці питання шукатимуть літературознавиця Ірина Старовойт (Український Католицький Університет, Львів), культоролог Богдан Шумилович (Європейський університет, Флоренція), культурна менеджерка Божена Закалюжна (Harald Binder Cultural Enterprises, Jam Factory Art Center, Львів) і художник та куратор Андрій Лінік (Львів). Модеруватиме дискусію Volodymyr Beglov (Освітній центр з прав людини у Львові).
Подія на фб:
Контакт для преси: +380937048174, [email protected]
Подія відбувається з ініціативи Фонду Бориса Нємцова за свободу за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та у співпраці з Освітнім центром з прав людини у Львові.