У вівторок, 27 листопада, о 18:30 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» (просп. В. Чорновола, 45 Г) в рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Львівській області відбудеться показ фільму Фредеріка Вайзмена «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» (США, 2017, 197’) та дискусія на тему «Бібліотека як центр життя громади: львівський контекст». 

Головним героєм фільму є найголовніша бібліотека Сполучених Штатів. Книгозбірня не лише зберігає історію світу, але і є місцем тяжіння, що прагне надихати людей навчатися, розвивати знання і зміцнювати спільноти. Бібліотека вітає кожного.

Бібліотека з її 92 філіалами по всьому Мангеттену, Бронксу та Стейтен-Айленду вбачає свою місію в тому, щоб бути ресурсом для всіх мешканців цього багатогранного і космополітичного міста. Нью-Йоркська публічна бібліотека є проявом глибоко вкоріненої американської віри у право кожного знати і бути поінформованим. Це одна з найбільш демократичних інституцій Америки.

Про досвід роботи бібліотек із громадою та рутинні виклики розкажуть бібліотекарі Львова, які точно знають як створювати #місцещорозвиває #місцещонадихає найменших, найстарших і найвибагливіших відвідувачів.

Учасники(ці) дискусії:

Олена Микитюк – завідувачка читальної зали Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука

Василь Кметь – директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка

Ольга Василевич – завідувачка бібліотеки-філії №25 ЦБС для дорослих м. Львова

Оксана Микитин – завідувачка SMART-бібліотеки в Рясному

Оксана Палій – представниця Центру Шептицького  

Настя Нечипоренко – представниця управління культури Департаменту розвитку Львівської міської ради

Модераторка:Богдана Брилинська – культурологиня, очільниця офісу «Львів – Місто літератури ЮНЕСКО»