Владислав Скочиляс (1883-1934), живописець і графік, що спеціалізувався на ксилографії, один із найпопулярніших польських митців XX століття: його називають відроджувачем і творцем сучасного деревориту.

У Польщі міжвоєнного періоду термін «дереворит» означав більше, ніж визначення популярної графічної техніки. Він був своєрідним гаслом, закликом і одночасно декларацією. Це було посилання на цілий комплекс значень. Таким чином, дереворит був синонімом зв'язку мистецтва з його народним та національним корінням.

По-перше - народний дереворит був джерелом натхнен­ня для художників, які шукали нову, рідну форму. По-друге, ця техніка використовувала традиційний польський матеріал, а саме деревину, що наближало її до таких областей народної творчості, як будівництво, теслярство та дерев'яна сакральна скульптура. На цій близькості та схожості будувалася теорія національного мистецтва та видатної ролі, яку відіграє в ньому дереворит - техніка одночасно стародавня (народжена ще в середньовіччі), народна і сучасна.

Якщо дереворит був гаслом, то відгук на нього звучав: Скочиляс.