Зустріч вестиме Андрій Бояров, незалежний куратор, художник, дослідник, спів-куратор виставки «Завтра буде краще». Розмова з Тадеушем Рольке про фотографію в його житті, про фотографію у ХХ столітті, про фотодокументалістику як жанр репортажу і як мистецтво. Принагідно відбудеться презентація автобіографії фотографа, яка вийшла друком під кінець 2016-го року. Про це будемо говорити з редакторкою книги Малгожатою Пужиньською.
Фотодокументаліст Тадеуш Рольке створив капсулу часу, за допомогою якої ми можемо споглядати своє минуле. Його фотографії існують поза часом та місцем. І це не лише тому, що він довго жив поза батьківщиною і працював для знаних західних видань. Космополітизм Тадеуша Рольке є програмним, а суспільна солідарність – метод його спостережень. Андрій Бояров.
Подія відбудеться польською мовою із синхронним перекладом.
Тадеуш Рольке вивчав історію мистецтва в Люблінському католицькому університеті, а згодом у Варшавському університеті. Як фоторепортер співпрацював з журналами “Stolica”, “Polska”, “Przekrój”, “Ty i Ja”. У 1970 році виїхав до Німеччини. Там знимкував для німецьких видань “Stern”, “Der Spiegel”, “Die Zeit”, “Art” та ін. Був фотографом міжнародних фотофестивалей у Франції, Голандії, Німеччині, Італії. У 1980 році повернувся до Варшави. Член Спілки польських художників-фотографів. Автор багатьох виставок.
Малгожата Пужиньська – за освітою археолог, видавець і журналістка; закінчила між іншим Лабораторію репортажу при Варшавському університеті і Польську школу репортажу, авторка книжки «Я, Ми, Вони. Тереза Торанська в розмові з Малгожатою Пужиньською» (Ja, My, Oni. Teresa Torańska w rozmowie z Małgorzatą Purzyńską).