Мандруючі виставки від Міністерства закордонних справ Латвійської Республіки в рамках комунікаційної кампанії «Рига 2014 – Культурна столиця Європи»

Виставка «Латвійські мрії і міфи про латишів» Агнесе Буле - це художній і соціальний проект, який художниця почала в 1999 році. Це поневіряння думок художника та художніх можливостей по світу латвійських міфів, історії, поезії та ідентичності. Використовуючи створені художницею системи образів у вигляді метафори, іронії та параболи, відтворенні теми походження, розвитку, існування та буденного життя латвійського народу. Кордони латвійського світу творчо розширені і це забезпечується завдяки мрії, у формі і в рамках якої латвійський світ та образ латишів знаходить свій новий образ. За допомогою свободи мрії художниця одночасно дивиться на минуле, сучасність та майбутнє.

Агнесе Буле народилась в 1972 році в Ризі. В 2010 році закінчила Латвійську Художню академію, захистивши магістерську роботу на тему «Латвійська мрія 1996 – 2010». В Латвії відома як автор мультимедійного та соціального проекту «Латвійська мрія». З 2012 року Буле працює керівником Юрмальського художнього будинку та організує виставки. Художниця працює і в інших художніх жанрах – живопис, графіка, графічний дизайн, відео та анімація.

Виставка від Латвійської Національної бібліотеки «Графічні розповіді» - ця виставка розкриває різноманітність колекцій Латвійської Національної бібліотеки, яка є головним сховищем цінних знань про Латвію та багатьох історичних подій і особистостей. В одній з найважливіших її колекцій зібрано візуальну спадщину, яка демонструє взаємодію багатьох зарубіжних політиків, художників і колекціонерів з Латвійською Республікою: фотографії, малюнки, плакати та поштові листівки.

Виставка розділена на 10 тематичних розділів, що представляють увазі глядачів унікальні матеріали з фондів Латвійської Національної бібліотеки, і запрошують відвідати Ригу - Культурну столицю Європи 2014 року.