Виставка однієї картини «Хустина Вероніки» італійського художника Якопо Амігоні (1682 – 1752). Куратор виставки – наук. працівник Марія Сойко.

 Процесія проходила повз будинок, в якому жила Серафія, дружина Сіраха, члена синедріону. За свою відданість Спасителю, потім вона отримала ім’я Вероніка (від слова «істинна»).

Коли процесія наблизилась, вона вийшла на вулицю. Її намагались відтіснити. Але любов, прагнення заспокоїти Божественного Учителя дали їй надзвичайну силу: вона відштовхнула воїнів та катів, стала на коліна перед Спасителем, подала йому хустку і промовила: «Дозволь мені витерти Обличчя мого Господа». Спаситель взяв лівою рукою хустку і приклав до Свого закривавленого Обличчя, потім повернув хустину благочестивій жінці і подякував їй. Серафія з трепетом поцілувала її і заховала під покривало біля серця.

Вже вдома Серафія поклала хустину на стіл. На хустині проступало скорботне, страшне в своєму стражданні і справжнє криваве зображення Обличчя Спасителя. Серафія стала перед хустиною на коліна і промовила: «Тепер я можу відмовитись від усіх благ світу, бо Господь мій залишив мені дорогоцінний доказ Своєї благодаті та любові!».