
09:33, Сьогодні
Надійне джерело
У дисертації голови львівського суду виявили ознаки плагіату

Суддя також не задекларував дорогий автомобіль.
У пʼятницю, 5 грудня 2025 року, Дорадча група експертів провела співбесіди з першими кандидатами, які беруть участь у конкурсному відборі на дві посади суддів Конституційного Суду України за квотою зʼїзду суддів України. Про це повідомляє Zaxid.net.
Цього дня співбесіду проходив і чинний голова Восьмого апеляційного адміністративного суду Віталій Затолочний. Члени Дорадчої групи виявили у його дисертації ознаки плагіату, а також вказали на порушенні закону при оренді житла у Львові.
Віталій Затолочний із 1991 по 2002 роки працював у органах військової прокуратури, у 2002-2012 роках обіймав посаду судді в Центрально-Міськрайонному суді Кривого Рогу, а у 2012 році він став суддею Львівського апеляційного адміністративного суду. У 2018 році він перейшов у Восьмий апеляційний адміністративний суд, де спершу був заступником голови, а з листопада 2024 року очолив його.
Суддя розповів, що в Кривому Розі в нього разом із дружиною було дві квартири та одне нежитлове приміщення, записане на неї. У Львові на момент переїзду у 2012 році нерухомості в родини не було. У Львові Віталій Затолочний винаймав житло в сестри іншого судді Восьмого апеляційного адміністративного суду Володимира Качмара. Офіційного договору найму вони не укладали натомість стверджує суддя, він жив у будинку за усною домовленістю, платив лише за комунальні послуги і власним коштом доглядав за будинком і гаражем. У Львові він планував колись купити власне житло, на яке досі збирає. Він каже, що у 2012 році продати квартири у Кривому Розі можна було сукупно за 28 тис. доларів, однак цих грошей не вистачило б на власне житло у Львові.
«Після 2012 року відбулася низка подій, які кардинально вплинули на матеріальне забезпечення суддів і змінили цінову політику (на житло) – якщо в Кривому Розі вона пішла вниз, то у Львові – вгору. Трикімнатна квартира в Кривому Розі була реалізована близько 20 тис. доларів, однокімнатна квартира, яка належить мені, 7-8 тис. доларів. За ці кошти придбати будь-яке житло у Львові було не можливо», – переконував дорадчу групу Віталій Затолочний.
Член ДГЕ Василь Шакун зауважив, чи не вбачає суддя конфлікту інтересів у тому, що винаймає житло в родички колеги, з яким спільно виніс понад 1200 справ. На питання, як саме Віталій Затолочний розраховувався за винаймане житло і гараж він відповісти не зміг.
Крім цього, експерти зʼясували, що його дружина у 2014-2015 роках отримала 87 тис. грн прибутку від оренди нерухомості в Кривому Розі, але суддя цих доходів не декларував. Віталій Затолочний стверджує, що не знав про ці доходи дружини й надати документів про їх походження чи подальші витрати не зміг.
Також суддя не вказав у декларації автомобіль Audi A7, який, про існування якого він нібито також не знав. Він стверджує, що це автомобіль його знайомого з Кривого Рогу, який його родичі після смерті власника намагалися продати й без відома судді у 2014 році оформили на нього довіреність. Про це він нібито дізнався лише у 2017 році.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Micro – дитячі самокати, що закохують у рух з першого дня
Новини компаній
11:00
Оголошення
11:22, 5 грудня
11:22, 5 грудня
11:09, 1 грудня
10:03, Сьогодні
43