Комунальне підприємство на Львівщині забруднило річку Стрий на 1 млн грн

В ході позапланової перевірки Комунального підприємства "Стрийводоканал", працівники Державної екологічної інспекції у Львівській області виявили певні порушення. Підприємство скидає у річку Стрий надто багато шкідливих речовин, що завдає державі збитків на суму 1 050 361 грн.

Про це кореспонденту 032.ua розповів Ігор Вірт, заступник начальника відділу державного екологічного нагляду водних ресурсів. За його словами, на таких підприємствах завжди є очисні споруди. Але через зношеність чи інші фактори вони часто неефективно працюють. Тому недостатньо очищається вода, яка стікає в ріки.

Кожному підприємству видають певний дозвіл на спецводокористування: які речовини у якій кількості можна зливати, щоб не перевищувати граничнодопустиму норму. У випадку "Стрийводоканал", вода, яка стікає після очисних споруд з їхнього підприємства у Стрий, надто "шкідлива". Тобто вони зливають воду з порушенням нормативів.

Річка Стрий

В ході перевірок ми вираховуємо кількість речовин й за нашими обрахунками, "Стрийводоканал" порушує вказані норми. Тим самим вони забруднюють середовище на певну суму збитків, яку мають відшкодувати. Ця суму надходить у місцеві адміністрації, де відбувається скид. Сума, на яку державі завдав шкоди "Стрийводоканал" - 1 050 361 грн.

Спершу ми надсилаємо претензію - це пропозиція добровільно відшкодувати збитки. Якщо підприємство не оплачує цю суму до певного терміну, далі ми звертаємось до суду. Можна сказати, що очисні споруди більшості водоканалів працюють неефективно - це загальновідомий факт. А от щодо оплат - то коли як: деякі підприємства не можуть вчасно все сплатити через важкий фінансовий стан.

"Перевищення нормативів граничнодопустимих скидів виявлено за наступними показниками: БСК5, ХСК, СПАР, хлориди, азот амонійний, залізо загальне, нітрити, фосфати, завислі речовини та нафтопродукти", - уточнили на сайті Державної екологічної інспекції.

Нагадаємо, що 21 січня, львів'яни зареєстрували петицію з пропозицією встановити захисні конструкції на зупинках громадського транспорту для безпеки пасажирів.

032.ua Львів новини Держекоінспекція екологія Стрий
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі