У кого львівські нардепи позичили своїх помічників: поіменний аналіз

Влітку Україна обирала новий парламент: від Львівщини у Верховну Раду пройшло 12 депутатів-мажоритарників, які станом на 20 вересня зареєстрували 45 помічників. З них - 20 осіб раніше уже були помічниками нардепів попередніх скликань від інших політичних партій, а один із цих помічників виконуватиме свою роль уже шосте скликання поспіль.

Громадський рух ЧЕСНО проаналізував попередній досвід помічників чинних народних обранців і з'ясував, які депутати вирішили співпрацювати з екс-помічниками нардепів з інших партійних команд.

Депутатська група "За майбутнє"

Львівську область у групі "За майбутнє" представляють двоє депутатів – Ярослав Дубневич і Тарас Батенко. Разом вони вже співпрацюють з 10 помічниками, котрі не тільки мають досвід такої роботи, а й допомагали депутатам з інших політичних команд.

У Дубневича вже є 4 оплачуваних помічників: Оксана Купців буде помічницею Дубневича третє скликання поспіль. У ВРУ 7-го скликання вона допомагала нардепу, коли він належав до фракції "УДАР", а у 8-му – коли входив до фракції "Блок Петра Порошенка". 

Володимир Лещинський буде помічником Дубневича теж утретє поспіль. Окрім того, у парламенті 6-го скликання він був помічником народного депутата від "Блоку Юлії Тимошенко" Степана Курпіля.

Ганна Ожегова та Марія Симоненко будуть помічницями Дубневича друге скликання поспіль.

Батенко має вже 6 помічників. З них 4 працюють за зарплату, а 2 – на громадських засадах. Тарас Подвірний буде помічником нардепа друге скликання поспіль, раніше він уже допомагав Батенку, коли той представляв фракцію "Блок Петра Порошенка". Також Подвірний має досвід помічника депутата місцевої ради, зокрема депутата Львівської міської ради 7-го скликання від УКРОПу Ігоря Телішевського.

Сам Телішевський теж буде помічником Батенка вдруге поспіль. Окрім того, у парламенті 6-го та 7-го скликань він був помічником народного депутата від "Блоку Юлії Тимошенко" та "Батьківщини" - Володимира Яворівського.

Валентина Шкляр також буде помічницею Батенка друге скликання поспіль, а у ВРУ 5-го та 6-го скликань вона була помічницею нардепа від "Блоку Юлії Тимошенко" Володимира Яворівського. У 7-му скликанні Шкляр була помічницею народного обранця з депутатської групи "Суверенна європейська Україна" Олександра Донія.

Юрій Ткаченко став помічником Батенка вперше. У парламенті 8-го скликання він був помічником позафракційного депутата Володимира Парасюка. Нині також є помічником депутата Львівської міської ради 7-го скликання від УКРОПу - Богдана Гула.

Юрій Осідач – один із найдосвідченіших помічників депутатів-мажоритарників від Львівської області, бо виконуватиме цю функцію шосте скликання поспіль. Помічником Батенка він буде вперше. У 8-му скликанні Осідач був помічником одразу трьох народних депутатів: Павла Унгуряна з "Народного фронту", Валентина Дідича та Андрія Вадатурського з "Блоку Петра Порошенка". Протягом 4-7 скликань він допомагав нардепу Юрію Круку, який за цей період представляв "Блок Юлії Тимошенко" та Партію регіонів.

Олександр Сироїд буде помічником народного депутата України вперше. Водночас він є помічником депутата Львівської міської ради 7-го скликання від УКРОПу Ігоря Телішевського.

Фракція "Європейська солідарність"

У фракції "Європейська солідарність" Львівщину представляють троє депутатів – Микола Княжицький, Андрій Лопушанський та Михайло Бондар. Разом вони співпрацюють уже із 7 помічниками, 6 з яких мають досвід такої роботи й допомагали депутатам з інших політичних команд.

Княжицький має наразі 3 помічників, 2 з яких працюють платно. Ірина Гандзюк буде його помічницею третє скликання поспіль. У 7-му скликанні вона допомагала нардепу, коли він входив до фракції "Батьківщина", а у 8-му – коли належав до фракції "Народний фронт".

Микола Хоменко втретє поспіль буде помічником Княжицького. Також у 6-му скликанні він був помічником нардепа Юрія Триндюка, що представляв "Блок Юлії Тимошенко". Анастасія Равва буде помічницею Княжицького вперше.

Лопушанський поки що співпрацює з одним помічником – Ігорем Свистуном, якому платить зарплату. Свистун уже був помічником Лопушанського у ВРУ 8-го скликання, коли нардеп входив до "Блоку Петра Порошенка", перейменованого зараз на "Європейську солідарність".

Бондар уже має 3 помічників, з яких двоє є оплачуваними. Сергій Когут, Кароліна Переверзєва та Євгеній Гнатув будуть помічниками Бондаря друге скликання поспіль. У парламенті 8-го скликання вони допомагали нардепу, коли він належав до фракції "Народний фронт".

"Голос"

Львівську область у фракції "Голос" представляють троє депутатів – Наталія Піпа, Галина Васильченко та Ярослав Рущишин. Разом вони співпрацюють уже з 10 помічниками, лише 2 з яких мають досвід такої роботи та допомагали депутатам з інших політичних команд.

У Піпи є 3 помічників, з котрих тільки один отримує зарплату. Двоє її помічниць, Ярина Ворона та Ольга Голубіцька, не мали відповідного досвіду. Тарас Боярчук буде помічником депутата третє скликання поспіль. У парламенті 8-го скликання він допомагав нардепу Григорію Тімішу з "Блоку Петра Порошенка", а в 7-му скликанні працював на Олега Панькевича від "Свободи".

Васильченко має 6 помічників, одного – на платних засадах. П'ятеро з її помічників – Андріана Шехлович, Андрій Рущак, Катерина Сойка, Орест Фільц та Олександр Золотухін – не мали відповідного досвіду. Святослав Літинський буде помічником у ВРУ друге скликання поспіль. У 8-му скликанні він допомагав нардепу з "Народного фронту" Ігорю Васюнику.

Рущишин співпрацює з 2 помічниками: Софією Дацюк на платних засадах і Тарасом Бойчуком "з поширенням дії Закону України "Про державну службу". Вони обоє не мали досвіду роботи помічниками народного депутата України. Утім, Тарас Бойчук був помічником двох депутатів Львівської обласної ради 5-го скликання, зокрема Ярослава Рущишина та Мирослави Костюк із фракції "Наша Україна".

"Слуга народу"

У фракції "Слуга народу" Львівську область представляють двоє депутатів – Орест Саламаха та Юрій Камельчук. Разом вони співпрацюють аж із 14 помічниками, з яких лише 2 мають досвід такої роботи й одночасно допомагали депутатам з інших політичних команд.

Саламаха має 9 помічників, що є найбільшою кількістю в депутатів-мажоритарників від Львівщини. З них тільки 2 працюють платно. Семеро з його помічників – Борис Гарасим, Руслан Станіщук, Іван Герльовський, Олег Пилипців, Ростислав Сопільник, Омелян Стасула та Сергій Чурбанов – не мали відповідного досвіду. Петро Басараба буде помічником народного депутата вдруге. У ВРУ 5-го скликання він допомагав нардепу від Соціалістичної партії України Ярославу Мендусю. Роман Корпан теж буде помічником депутата Верховної Ради вдруге. У 4-му скликанні він співпрацював із нардепом від Блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" Богданом Костинюком.

У Камельчука вже є 5 помічників, з яких 2 одержують зарплату. Усі його помічники, зокрема Валерій Давидюк, Володимир Михалишин, Ірина Богачова, Олег Рябикін, Андрій Шумський, не мали відповідного досвіду.

Позафракційні

З-поміж позафракційних депутатів Львівську область у парламенті представляють двоє – Павло Бакунець та Андрій Кіт. Разом вони співпрацюють із 3 помічниками, які мають досвід такої роботи, й тільки одна з них представляла інші політичні команди.

Позафракційний "самопомічівець" Бакунець має двох помічниць – Марію Шелашеву та Марту-Стефанію Шульган. У ВРУ 8-го скликання вони обидві були помічницями депутатки від "Самопомочі" Оксани Сироїд.

У Кіт наразі є одна помічниця – Галина Олегівна Ганущак-Світлична, якій нардеп платить зарплату. Галина Ганущак-Світлична допомагає народним депутатам п'яте скликання поспіль. Удруге поспіль вона буде помічницею нардепа Кота, який у 8-му скликанні входив до фракції "Блок Петра Порошенка". У 7-му скликанні Ганущак-Світлична співпрацювала з народним депутатом із групи "УДАР" Ярославом Гінкою. У 5-му та 6-му скликаннях вона допомагала Володимирові Яворівському з "Блоку Юлії Тимошенко".

Нагадаємо, раніше сайт 032.ua розповідав, хто став міністрами та народними депутатами від Львівщини у Верховній Раді України 9-го скликання.

Львів новини 032 влада політика Верховна Рада мажоритарники парламент нардепи депутати
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Сьогодні, 30 березня, у Львові розпочали експрес-тестування на коронавірус працівників, які вимушено контактують з багатьма людьми - водіїв громадського транспорту, соціальних працівників, медиків.  Як повідомили у пресслужбі Львівської міської ради, наразі перевірили 148 осіб: 15 працівників соціальної сфери, 133 працівників громадського транспорту. Внаслідок тестування в одного водія трамвая виявили позитивний результат. Завтра продовжать тестувати праці...
Суспільство
29 березня працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій на Львівщині та Національної поліції України встановили намети, де планують облаштувати тимчасові пункти прийому хворих на коронавірус. Як повідомили в пресслужбі Львівської ОДА, їх вже поставили на території 10-ти закладів охорони здоров’я в районах області та у Львові. Біля наметів стоятимуть правоохоронці, які слідкуватимуть за порядком. Намети встановили після розпорядження керівник...
Суспільство
Нещодавно в уряді прийняли поправки до порядку реєстрації безробітних, їх перереєстрації та обліку. Як повідомили у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, упродовж карантину (наразі - до 24 квітня 2020 року), статус безробітного надаватимуть одразу після отримання заяви від особи, а допомогу по безробіттю призначатимуть з першого дня після реєстрації. У період надзвичайної ситуації не застосовуватимуть 7-денний період...
Суспільство
Відповідно до розпорядження Обласного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації на Львівщині, 30 березня розпочали масово тестувати осіб, які повернулися із країн поширення COVID-19. Як повідомили в пресслужбі Львівської обласної державної адміністрації, у Пустомитівському районі сьогодні розпочали роботу 4 мобільні групи. До цих груп водять: сімейний лікар, медична сестра, які проведуть експрес тестування за визначеними маршрутами на території району. Меди...
Суспільство
29 березня близько 20:24 в районі аеропорту "Львів" поблизу села Сокільники Пустомитівського району через підпал сухої трави горів газопровід. Внаслідок цього було припинено газопостачання майже в 700 будинків у селі Скнилів.  Як повідомили в пресслужбі Департаменту цивільного захисту ЛОДА,  29 березня, близько 21:06 год поблизу злітної смуги ареропорту «Львів» загорівся газопровід середнього тиску. Зокрема, через високу температуру відбулось руйнування по...
Суспільство
Співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Львівській області здали кров для хворих, потреби яких забезпечує Львівська обласна станція переливання крові. У пресслужбі управління Служби судової охорони закликають громадян стати донорами крові. Адже через запровадження карантину у Львівському обласному центрі значно зменшилась кількість донорів. Запаси крові закінчуються і через поширення коронавірусу ситуація може погіршуватись. Стати...
Суспільство
Під час засідання 30 березня міський штаб з протидії коронавірусу у Львові заборонив заходити у супермаркети та громадський транспорт міста без масок та гуляти на спортивних і дитячих майданчиках. Проте члени міського штабу вирішили дозволити роботу сервісних центрів мобільних операторів, оптик та компаній з ремонту комп'ютерної техніки, передає zaxid.net. Натомість відтепер у Львові заборонено користуватися дитячими і спортивними майданчиками. У місті ств...
Суспільство
За словами міського голови Львова Андрія Садового, у цьому році місто планує отримати відповідні погодження та здійснити необхідні закупівлі для створення крематорію у Львові. Про це мер міста сказав в ранковому ефірі радіо "Львівська хвиля". Як повідомили у пресслужбі Львівської міськради, ще торік у Львові розпочали вивчати питання будівництва крематорію.  "Ми займаємось питанням побудови крематорію. У цьому році ми плануємо всі відповідні закупівлі. Тут...
Суспільство
Станом на 14:30 30 березня за результатами експрес-тестування у Львові виявили двох хворих жінок. Одна з них водійка трамваю. Як повідомив на своїй сторінці у Facebook мер міста Андрій Садовий, є два випадки позитивних результатів експрес-тестів на коронавірус у Львові. Тести почали масово застосовувати в комунальних установах серед працівників, що вимушено контактують з великою кількістю людей. Зараз аналізи відправлені на ПЛР-діагностику для остаточного...