Після війни, або Скільки може коштувати капремонт для України (ФОТО, ВІДЕО)

64 адміністративних будівлі залишаються захопленими терористами на сході України. Більше 20 адміністративних об'єктів повністю знищені. Кількість житлових будинків та об'єктів соціальної інфраструктури, пошкоджених під час революційних і військових дій в Україні, вже обчислюється сотнями. Місто Слов'янськ на половину зруйнований. Селище Семенівка практично стерто з карти Донецької області.

Поки йде війна, ніхто навіть не намагається порахувати, у скільки може обійтися Україні відновлення зруйнованої інфраструктури. Але війна рано чи пізно закінчиться. Усі війни закінчуються миром. І перед  ослабленою країною неминуче постане питання, а де ж брати гроші на відновлення зруйнованого війною і революцією господарства.

В Одесі підрахували, що на реконструкцію спаленого Будинку профспілок потрібно 50 млн. грн. У найбільш постраждалих містах Донецької та Луганської областей є будівлі, які потребують набагато більше коштів, ніж одеська профспілка. Є повністю зруйновані будинки, соціальна інфраструктура, цілі промислові об'єкти, які потерпіли від прямих влучень снарядів. Але якщо взяти суму в 50 млн. грн. за середній показник, то можна приблизно підрахувати, у скільки виллється капремонт для України. Цифри фантастичні - від 5 до 10 мільярдів гривень. Додамо мільярд на ремонти подрібніше (на відновлення приватних будинків) та ще мільярд - на реконструкцію аеропорту ім. Прокоф'єва у Донецьку (нагадаємо, саме в таку суму обійшлося Україні його будівництво, і зараз він практично повністю зруйнований). У результаті отримаємо суму, що наближається до 20 млрд.грн!

Гроші величезні. І десь їх доведеться брати. Правда, допомогти беруться деякі спонсори. Наприклад, у Маріуполі дві зруйновані будівлі пообіцяли відновити меткомбінати Групи Метінвест. Реконструкція столиці також проходить за змішаною системою фінансування. Нагадаємо, свій фінансовий внесок у відновлення бруківки обіцяв внести сам новообраний Президент України. Але все одно, Україні потрібно буде дуже швидко знайти дуууже великі гроші, для того щоб повернути людям їх звичний побут, роботу і віру в Україну.

У зв'язку з цим є одна пропозиція. Треба накласти контрибуцію на Російську Федерацію. Росія голосно заявляє, що несе відповідальність за російськомовних, які проживають за межами своєї країни. Ну так і нехай несе. Фінансову. Навіть якщо офіційно війна між Україною і Росією не оголошена, в Україні воюють громадяни РФ. От нехай Росія і платить за діяльність своїх «дітей». А якщо зажадати ще й компенсацію за збитки, завдані анексією Криму, то грошей на капітальний ремонт України вистачить з лишком. І тоді будівництва по всій країні дадуть не тільки новий вигляд регіонам, а й - що не менш важливо - тисячі робочих місць.

І напередодні цієї великої будови ми склали попередній і дуже приблизний «генеральний план» відновлення країни.

Київ. Колиска міст руських. Серце України. З нього все почалося. По Києву «молот революції» прокотився перший і зачепив кілька вулиць і будівель.

На вулиці Інститутській, де за кілька годин було розстріляно більше 70 осіб, до цих пір можна знайти щити з кульовими отворами.

Після війни, або Скільки може коштувати капремонт для України (ФОТО, ВІДЕО), фото-1

На місці загибелі більшості активістів «Небесної Сотні» місцеві жителі, не чекаючи створення офіційного меморіалу, побудували кілька пам'ятників і церковцю.

Після війни, або Скільки може коштувати капремонт для України (ФОТО, ВІДЕО), фото-2

Про ті події нагадують незліченні сліди від куль на деревах, клумбах і стовпах. До речі, велика кількість куль потрапила в будівлю готелю «Україна». Тут все залишається в тому ж вигляді, що було і 20 лютого. Збереглися навіть купки попелу від згорілих покришок.

Ще одним значущою  революційною будівлею є Жовтневий палац, який незначно постраждав від куль. На щастя, спорудженню вдалося уникнути пожежі, а окремі кульові влучення в колони і скла не завдали палацу істотних пошкоджень.

Після війни, або Скільки може коштувати капремонт для України (ФОТО, ВІДЕО), фото-3

А ось згорілий Будинок профспілок досі не відновили, хоча роботи з реконструкції йдуть. Будівлю завісили великим банером.

Після війни, або Скільки може коштувати капремонт для України (ФОТО, ВІДЕО), фото-4

Що стосується самого Майдану Незалежності, то тут досі збережені окремі барикади і знаходиться велика кількість активістів.

Після війни, або Скільки може коштувати капремонт для України (ФОТО, ВІДЕО), фото-5

Відзначимо, що на Майдані комунальники почали відновлювати тротуарну плитку, яка була розібрана під час штурму 18-20 лютого.

Після війни, або Скільки може коштувати капремонт для України (ФОТО, ВІДЕО), фото-6

Зовсім інша ситуація - на вулиці Грушевського, де вперше в ході зіткнень загинули люди. Від найбільших кріплень Майдану не залишилося й сліду, відкрито рух транспорту.

Після війни, або Скільки може коштувати капремонт для України (ФОТО, ВІДЕО), фото-7

Повністю відновлена ​​колонада стадіону Динамо, яка сильно постраждала від вогню в січні 2014.

Після війни, або Скільки може коштувати капремонт для України (ФОТО, ВІДЕО), фото-8

Проте будинок, який знаходився врівень з вогняною лінією палаючих коліс, залишається обгорілим.

Після війни, або Скільки може коштувати капремонт для України (ФОТО, ВІДЕО), фото-9

Одеса. Війна прийшла сюди 2 травня. Під час громадського протистояння тоді будівлю Будинку профспілок спалили, у вогні і в диму загинули більше сорока людей.

дом
дом

Спочатку згорілий БП перетворився на імпровізований меморіал, куди люди приносили квіти, поминальні свічки і символіку. Однак, через кілька тижнів будівля стала місцем, де звучала політична агітація. Крім того, на стінах всередині будівлі з'явилися відверто ксенофобські та шовіністичні графіті, що ображають пам'ять тих, хто загинув в будинку. Наприкінці травня безбожники організували екскурсії на місці трагедії. Тому будівлю пройшлося закрити від відвідувачів парканом.

1 (1) 3 (1) 4 (1)

Досі городяни сперечаються, що робити з будівлею на Куликовому полі. Деякі вважають, що будову потрібно знести, інші - що на місці трагедії повинен з'явитися поклінний хрест. Міськрада, в чиїй власності знаходиться будівля, тимчасово відселив профспілкові організації і почав ремонт на верхніх поверхах. Експерти оцінили збиток одеському Будинку профспілок у 50 мільйонів гривень. Профспілки мають намір пред'явити фінансові претензії державним органам влади.

Слов'янськ. 2 травня стало кривавим і для цього маленького містечка в Донецькій області. Саме 2 травня жителі вперше прокинулися від виття сирен і бою дзвонів - місто почали штурмувати. Сьогодні славчане вже не згадують, як вітали ополченців, як кидалися під БТРи і БМД, намагаючись зупинити просування українських військ. Бажаючих більше немає. Є тільки одне величезне, непереборне бажання - щоб весь цей жах закінчився.

Місто на половину знищене. На даний момент більш-менш «живими» залишилися спальні райони. Міцніше дісталося центру. Зруйновано поліклініка, дитячий садок, готельний комплекс, десятки житлових будинків, магазини, виконком міської ради, автозаправки. Всі окраїни зруйновані практично повністю. Заводи - сильно пошарпані. Глобально постраждала енергоструктура. Частина міста давно без світла. Частина кафе і ресторанів припинили своє існування. Не стало кілька нових невеликих виробництв. Ну а частково пошкоджені об'єкти, включаючи вибиті вікна - рахувати навіть ніхто і не береться.

славянск купеческий славянск славянск2 славянск3

Семеновка

Краматорськ. Частково прямими влученнями снарядів пошкоджено три краматорських заводи - КЗТС, ЕМСС і НКМЗ. Зруйнований магазин, водоочистна станція і житловий будинок. Частково пошкоджено декілька житлових будинків.

краматорск краматорск1 краматорск2

Донецьк. Найстрашніші руйнування в Донецьку отримала гордість міста - міжнародний аеропорт ім. Прокоф'єва. Будівля аеровокзалу практично знищена під час спроби бойовиків захопити стратегічний об'єкт. Бій почався ближче до полудня 26 травня. Операція АТО почалася з заходу пари СУ-25 в район аеропорту. Вони зробили попереджувальний постріл в район дислокації терористів, які близько 3-х годин ночі прийшли на територію аеропорту. У відповідь бойовики відрили хаотичний вогонь з усіх видів зброї. Потім по позиціях вдарили бойові МІ-29, МІ-24.

аэропорт Донецка
аэропорт Донецка

Бій з використанням авіації і важкої зброї тривав майже до півночі. Аеропорт опинився під контролем українських військових, бойовики понесли значні втрати.

При цьому джерела 62.ua з регіонального управління «Украероруху» повідомили, що найбільш важливі об'єкти - вишка та сама ЗПС не постраждали, що дозволить приймати літаки.

Після завершення АТО в Донецьку доведеться відновлювати і льодову арену «Дружба», яку невідомі озброєні люди пограбували і підпалили 27 травня. «Орієнтовно в 1:15 озброєна група бойовиків в кількості більше десяти осіб увірвалася на територію" Арени Дружба ". Зловмисники оглушили і зв'язали охорону, розікрали майно фан-магазину, після чого влаштували підпал, - розповів генеральний директор ХК "Донбас" Олексій Брага.

донецк4 донецк6

  Також Донецьку був повністю розграбований потрапив в зону бойових дій гіпермаркет "Метро", біля аеропорту.

донецк 1 донецк3

Ну а що творилося з автосалонами, і говорити не доводиться.

У Маріуполі було повністю зруйновано будівлю міського управління міліції і спалена маріупольська мерія.

УВС потрапило під артобстріл 9 травня - в той трагічний день, коли кілька озброєних автоматами і гранатами терористів спробували захопити будівлю управління міліції, а прибулі на допомогу силовикам бійці батальйону «Азов» відкрили вогонь по обложеної терористами будівлі. Після зачистки території, бійці «Азова» залишили Маріуполь, а місто захопили мародери. У цей час і була здійснена перша спроба підпалити будівлю мерії. Пізніше її підпалювали ще двічі. В результаті праве крило міської адміністрації вигоріло повністю. Ліве крило будівлі можна сказати, вціліло.

горсовет
горсовет

На сьогоднішній день обидва пошкоджених об'єкти вже розчищені від сміття. Розпочато підготовку до виконання відновлювальних робіт. Що стосується мерії, то її обіцяють реконструювати вже до кінця цієї осені. А от з УВС проблема серйозніша. Експерти стверджують, що будинок краще знести і побудувати новий. Остаточного рішення поки немає, проте є ясність у фінансуванні. Маріупольські меткомбінати - ММКИ і «Азовсталь» - пообіцяли повністю відновити будівлі за кошти компанії Метінвест.

увд
увд

Власнику згорілої вщент будівлі Приватбанку пощастило менше. Йому Метінвест відбудовувати банк допомагати не стане. Так що, Коломойському доведеться самому вишукувати можливості, для того щоб посилити Приват в Маріуполі.

У Луганську зруйнована тільки будівля прикордонного загону на кв. Мирному. В ОДА та СБУ винесені скла з першого поверху, розламані меблі в кабінетах та винесено все цінне. Міський військкомат, який штурмували бойовики, цілий, але розграбований.

луганск погранотряд1 луганск погранотряд луганск погранотяд2

30 травня під час штурму бойовиками військової частини № 3035 одна з реактивних гранат від РПГ, випущеної ЛНРовцамі, потрапила в склад для зберігання боєприпасів. В результаті детонації склад вибухнув, зброю і боєприпаси були знищені.

луганск погранотяд2
луганск погранотяд2

Миколаїв. Найбільше в Миколаєві люблять трощити будівлі банків. Атаці найчастіше піддаються банки з російським капіталом.

Так, 5 травня вночі "Сбербанку Росії" "начистили" скла у відділенні, розташованому в центрі міста.

банк николаев
банк николаев

А 16 червня невідомі закидали коктейлями "Молотова" відділення «Ощадбанку Росії» в районі Центрального ринку, на проспекті Леніна, 24 В.

Невідомі розбили вікно, однак закинути пляшки із запальною сумішшю в приміщення не вийшло. Пошкодили тільки вікно.

Однак це, звичайно, сущі дрібниці порівняно з тим, що творилося у Львові, коли місто накрила Ніч гніву. З 18 до 19 лютого у Львові орудували сотні підлітків, які вибили вікна та двері з усіх правоохоронних структур міста. А вдень 19-го лютого активісти в масках викидали з вікон меблі, комп'ютери, оргтехніку, форму, кашкети правоохоронців і тисячі документів. На землі лежали фотографії, особисті справи ув'язнених. Автомобілям, які стояли біля райвідділів, також не пощастило - їх усіх спалили. Під час Ночі гніву зникла практично вся табельна зброя, яку до цих пір шукають.

Після війни, або Скільки може коштувати капремонт для України (ФОТО, ВІДЕО), фото-33 Після війни, або Скільки може коштувати капремонт для України (ФОТО, ВІДЕО), фото-34 Після війни, або Скільки може коштувати капремонт для України (ФОТО, ВІДЕО), фото-35

Сьогодні у Львові все спокійно, всі структури відремонтовані і працюють у звичайному режимі. Будинки відновлені. Регіон розвивається.

Дуже хочеться вірити, що скоро мир повернеться і на схід країни. Адже самий темний час буває перед світанком.

Львів Київ Донецьк Маріуполь Славянськ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі