Пам′ятник Митрополиту Андрію Шептицькому у Львові такі встановлять. Але коли? - нардеп

Львівська влада не знає коли і де саме буде споруджений пам’ятник Митрополиту Андрію Шептицькому, адже наразі вона сама чекає від переможця конкурсу з реконструкції площі Св. Юра, впорядкування Митрополичих садів та реновації території Святоюрської гори пропозицій щодо місць розташування пам’ятника Митрополиту Андрію Шептицькому.

Так народний депутат України, голова підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександр Бригинець розцінює відповідь на своє звернення до Львівського міського голови щодо того, які заходи було вжито Львівською міською радою стосовно вирішення питання зі встановлення пам’ятника Митрополиту Андрію Шептицькому у місті Львові та для пошуку місця для його встановлення. Про це йдеться на офіційному сайті нардепа. 

Як повідомив О. Бригинцю мер Львова А. Садовий, станом на сьогодні, переможцем конкурсних торгів приватним підприємством «Науково-виробнича фірма «Рутенія» розробляється детальний план реновації території Святоюрської гори з реконструкцією площі Св.Юра, впорядкування Митрополичих садів та пропозиціями щодо визначення місць розташування пам’ятника Митрополиту Андрію Шептицькому.

«Як на мене, ситуація трохи не зрозуміла, адже диктувати строки виконання робіт має місто, а не переможець конкурсу. А виходячи із відповіді, при всій повазі до мера Садового,у мене складається враження, що він на даному етапі не зовсім контролює ситуацію. А це не допустимо, і тому, що у 2014 році Україна відзначає 70-ту річницю пам’яті Митрополита, і тому, що львів’яни вже не перший рік просять місцеву владу вшанувати пам′ять Митрополита пам’ятником», - обурений О.Бригинець.

У листі говориться, що після надання відповідного плану, розроблену містобудівну документацію буде винесено на громадське обговорення та затвердження сесією Львівської міської ради. Розпочати розробку відповідної робочої документації та спорудження пам’ятника можна буде після затвердження детального плану території та надання Департаментом містобудування авторському колективу містобудівних умов та обмежень реконструкції площі Св. Юра з розміщенням пам’ятника Митрополиту А.Шептицькому.

«Переконаний, що львівська влада належним чином дотримається процедури і не затягуватиме справу, але все ж звертаюся до мера Львова з проханням зобов’язати переможця конкурсу закінчити план реконструкції площі і прилеглих визначних об’єктів у визначені львівською владою строки. Це дасть громаді розуміння, коли буде встановлений пам’ятник шанованій львів’янами людині – А.Шептицькому – та частково зніме напругу обуреної громади, яка надто довго просить владу про встановлення зазначеного пам’ятника», - наголосив О.Бригинець.

Нагадаємо, у 2014 році в Римі мають беатифікувати Митрополита Андрія, тобто зачислити його до святих , адже у 2012 році в США сталося чудо: дівчинка, яка захворіла на рак, видужала завдяки молитвам за посередництвом Андрія Шептицького. Саме це стало приводом до беатифікації.

церква Юри
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі