Сьогодні Львів виступав проти сучасного рабства

2 грудня 2013 року Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми проводить всеукраїнську акцію під гаслом "За вільний світ без рабства!", приурочену до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства, - повідомляють організатори. 

Україна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення для торгівлі людьми; випадки торгівлі людьми також зафіксовано всередині України. «За нашими даними, більше 120 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. МОМ пишається тим, що ми допомогли майже 10 тисячам постраждалим розпочати нове життя, – наголосив Манфред Профазі, Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні. – Але актуальність проблеми не зменшується. Тому ми вдячні можливості співпрацювати з Всеукраїнською коаліцією громадських організацій  з протидії торгівлі людьми задля покращення знання української молоді про їхні права та потенційні загрози експлуатації». 
Голова Коаліції Марина Пасєчник зазначає: "Важке економічне становище та необізнаність штовхають людей до необдуманих кроків, що нерідко приводить їх в тенета торгівлі людьми. Лише за 2013 рік на Національну гарячу лінію з консультування мігрантів поступило 15400 дзвінків, з них лише 3674 стосувалися ризиків торгівлі людьми та шляхів їх уникнення. Це говорить про те, що далеко не всі задумуються про власну безпеку".
У  Львові та області відбулася низка заходів в рамках всеукраїнської акції до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства. Зокрема, силами спеціалістів та волонтерів громадської організації «Західно-український центр «Жіночі перспективи» було проведено   навчально-інформаційні   семінариу навчальних закладах міста, а також відбулися інтерактивні відео лекторії «За вільний світ без рабства!»  з вікторинами. Заходи проводились з метою навчити молодь приймати продумані та зважені рішення, підвищити їхню обізнаність щодо питань торгівлі людьми та безпечної міграції, сформувати відповідальне ставлення до міграційних намірів та зменшити ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. 

В рамках всеукраїнської акції пройшов показ  нового документального фільму MTV EXIT «Життя на продаж» (режисер - Віра Яковенко). Фільм розповідає справжні історії постраждалих: Оксана, продавець на ринку, під тягарем боргів потрапила на примусову 18-годинну працю; Марині, дизайнеру інтер’єрів, пообіцяли роботу на швейній фабриці, але опинилася вона в Москві на роботі в с**кс-індустрії; Олег, молодий будівельник, який хотів зібрати грошей на автомобіль, був примушений до тяжкої роботи на будівництві в Росії. Роль ведучої у фільмі виконала популярна співачка Джамала, а завдяки відтворенню реальних подій та справжнім свідченням постраждалих фільм показує глядачам вражаючі подробиці торгівлі людьми та навчає молодь, як уберегти себе у процесі пошуку роботи та під час подорожі.

Всі заходи відбулися завдяки щедрій підтримці американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми з протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі