• Головна
 • Не забудьте оформити субсидії в опалювальний сезон
20:08, 4 жовтня 2013 р.

Не забудьте оформити субсидії в опалювальний сезон

Житлова субсидія - актуальна допомога в період опалювального сезону. 1 жовтня у Львові стартував опалювальний, на два тижні швидше ніж зазвичай.

Відповідно в наступні місяці прогнозовано зростуть й суми оплат за спожиті ЖК послуги, оскільки значну частину цієї суми формуватиме сплата за теплопостачання. Оскільки жовтень буде повним опалювальним місяцем, тому важливо, аби громадяни не зволікали із оформленням житлової субсидії, і звертались у відділи соціального захисту свого району.

Що таке житлова субсидія

Державна житлова субсидія – це соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям м. Львова, запроваджена з метою забезпечення адресної підтримки найменш захищених сімей і громадян в умовах поступового підвищення частки покриття населенням собівартості житлово-комунальних послуг.

Так, за період січня-серпня поточного року 13,6 тис. сімей Львова оформили в управлінні соціального захисту Львівської міської ради державні житлові субсидії. Загалом, станом на початок вересня в нашому місті майже 10 тис. сімей отримували житлову субсидію.

За минулий опалювальний сезон 2012-2013 років, до нас за оформленням субсидій звернулось 15,3 тис. заявників, з яких призначено 14,9 тис. сімей.

Якщо ж оцінювати рівень призначень відносно кількості звернень, то за останні звітні періоди 97-98% заявникам, які звернулись за одержанням житлових субсидій призначено цей вид допомоги.

Хто має право на отримання державної житлової субсидії

Якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги /ЖКП/ в межах норм споживання перевищує 10% /для пенсіонерів/ або 15% середньомісячного сукупного доходу, дана сім’я має право на призначення житлової субсидії.

Норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного прописаного у житловому приміщенні, та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут прописаних, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі – на загальну площу незалежно від розміру квартири.

Як оформити субсидію?

Для призначення субсидії громадянин пред’являє документ, який посвідчує особу (паспорт або інший документ) та подає:

 • Довідки про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (за затвердженими формами);

 • Громадяни, які займаються індивідуальною підприємницькою діяльністю, подають з податкових адміністрацій довідки про дохід за попередні два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії.

У районному відділі управління соціального захисту громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

Для заповнення заяви та декларації необхідні:

- Паспорти всіх членів сім’ї;

- Ідентифікаційні номери;

- Трудові книжки ( для непрацюючих пенсіонерів).

Субсидія не призначається у таких випадках:

 • Якщо у житлових приміщеннях зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації за денною формою навчання та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії, крім громадян, які:

   • доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку;

   • громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку;

   • громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними;

   • громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку;

   • а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги.

 • Уповноважений власник /співвласник/ житла, наймач житла у державному та громадському фонді, або будь-яка особа, що зареєстрована в житловому приміщенні, здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення /будинок/;

 • Якщо уповноважений власник/співвласник житла, наймач житла у державному та громадському фонді, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні/будинку мають у своєму володінні/користуванні чи володінні/користуванні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення/будинок, загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння чи користування загальною площею житла;

 • У випадках придбання житлового приміщення субсидія призначається не раніше ніж через 1 рік з місяця придбання;

 • Якщо уповноважений власник/співвласник житла, наймач житла у державному та громадському фонді, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні/будинку мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції;

 • Якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатив послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб;

 • Якщо при повторному зверненні за призначенням субсидії відсутні доходи в окремих працездатних громадян зареєстрованих у житловому приміщенні або якщо середньомісячний розмір доходів залишається меншим від неоподаткованого мінімуму доходів громадян;

 • Не власнику житлового приміщення.

Що таке муніципальна субсидія

Муніципальна субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається cім’ям для покриття 10 % обов’язкового відсотку платежу, який необхідно сплатити заявником, виключно після призначення державної субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 01.03.2002 року №80, право на отримання муніципальних субсидій на оплату житлово-комунальних послуг мають такі непрацюючі категорії громадян:

 • Ветерани УПА – учасники бойових дій УПА та інваліди війни УПА;

 • Малолітні політичні в’язні сталінських таборів;

 • Вдови політичних в’язнів; вдови ветеранів УПА;

 • Сім’ї , у яких проживає двоє і більше інвалідів;

 • Інваліди по зору І та ІІ груп;

 • Одинокі непрацюючі інваліди І або ІІ групи загального захворювання, а також ІІІ групи, які мають заключення психіатричної МСЕК;

 • Діти-сироти.

З початку поточного року муніципальну субсидію призначено більше 1 тис. заявникам. Станом на початок вересня в нашому місті муніципальну субсидію отримували 700 сімей заявників.

Муніципальну субсидію призначають виключно за умови отримання заявником державної житлової субсидії.

Де оформити субсидію? Як отримати консультацію?

З метою надання фахових консультацій в управлінні діють «гарячі телефонні лінії» для мешканців, за якими можна отримати необхідну інформацію. За січень-вересень 2013 року в управлінні зафіксовано 1,6тис. телефонних звернень за отриманням консультацій по субсидіях.

Важливо зазначити, задля унеможливлення утворення черг та розподілу людських потоків управлінням запроваджені:

  • запис на прийом по телефону;

  • розширений графік прийому в «єдиних приймальнях» (пн.-чт. 08:00-19:00 год.)

Для отримання детальної інформації про різні види соціальних гарантій мешканці Львова можуть звертатись за консультаціями до  відділів соціального захисту за місцем проживання за телефонами:

Галицький:

тел.: 261-44-50

(вул. Ф. Ліста, 5)

Личаківський:

тел.: 235-71-62

(вул. Театральна, 10)

Залізничний:

тел.: 295-82-28

(вул. І. Виговського, 34)

Франківський:

тел.: 237-50-81

(вул. Генерала Т. Чупринки, 85)

Шевченківський:

тел.: 252-28-40

(вул. В. Липинського, 11)

Сихівський:

тел.: 254-64-80

(просп. Червоної Калини, 66)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...