• Головна
  • На Львівщині «слянцева угода» вступила в дію?
12:57, 27 вересня 2013 р.

На Львівщині «слянцева угода» вступила в дію?

Івано-франківська обласна рада 20 вересня проголосувала за погодження Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуть на території області у межах ділянки «Олеська», між державою Україна, компанією «Шеврон Юкрейн Б. В.» та товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеска».

За рішення в цілому проголосували 62 депутати, 11 утрималося, 1 проти. Про це пише Івано-Франківський тижневик «Репортер»

Щоправда, депутати внесли у текст угоди вагомі вимоги, тільки після виконання яких пункт 1 рішення сесії, тобто саме «погодження» угоди, набуває чинності.

Це підписання між Кабміном обласною радою угоди щодо передачі 10% у прибуткових вуглеводнях від частки держави видобутих на території області у власність обласної ради.

Також внесення змін до пункту 55 статті 29 Бюджетного кодексу України, що робить цей процес можливим. А також представлення на розгляд ради повної комплексної екологічної експертизи щодо подальших можливих ризиків.

Згідно інформації прес-служби Львівської обласної організації ВО “Свобода” у травні на слуханнях у Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України на тему: “Екологічні проблеми видобування сланцевого газу в Україні”, які відбулися з ініціативи народного депутата від ВО “Свобода”, голови комітету Ірини Сех львівський депутат Олексій Балицький описав усі загрози, які можуть виникнути внаслідок підписання цієї угоди .

«Якщо на Львівщині дійде до видобування газу зі сланцевих родовищ, це загрожуватиме втратою унікальних джерел мінеральних вод.» - наголосив у своєму виступі голова комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради свободівця Олексій Балицький.

“Україна – не Сполучені Штати, а Львівщина – це не Пенсильванія і не Техас, – зазначив у своєму виступі Олексій Балицький. – Львівщина – це курорти міжнародного значення з унікальними мінеральними водами, зокрема Трускавець, Моршин, Шкло, Великий Любінь. Львівщина – це також пам’ятки культури та історії. І, крім того, це густонаселений район, де неможливо видобувати сланцевий газ”.

Депутат наголосив, що доки в Україні немає гідної влади і незалежних судів, не можна дозволяти такі ризиковані проєкти, як то видобування сланцевого газу. Крім того, громади стурбовані, що від погодження на розробку родовищ усунуто органи місцевого самоврядування.

“Я вважаю, що необхідно відкласти видобування в Україні, а тим часом проаналізувати, вивчити це питання й тоді ухвалювати рішення. І якщо ми будемо обирати між газом і здоров’ям, то я обираю здоров’я своїх дітей і своїх внуків”, – наголосив свободівець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...