На Львівщині чиновники створюють перешкоди на шляху до «Доступного житла»? (ФОТО)

На Львівщині Держархбудконтроль блокує введення в експлуатацію будинку, побудованого в рамках пілотного проекту «Доступне житло».

Забудовник «Доступного житла» у смт. Івано-Франкове, що на  Яворівщині штрафи Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю планує оскаржити в суді.

Іван Буга

 

«Держархбудконтроль прислав інспекторів, ми підготувались до неї, підготували пакет документів, показали будинок. А вони пишуть нам 4 цинічні причини штрафів: що ми поміняли розміри вікон, що будували тоді, коли була аварійна ситуація, а ми не мали декларації на будівництво, що забрали огорожу будівельного майданчика, хоча в нас на всі ці речі є дуже спростовані пояснення», – розповів забудовник Іван Буга.

Варто  нагадати, що у рамках пілотного проекту «Доступне житло»  був побудований і готовий до експлуатації 28-и квартирний будинок в смт. Івано-Франкове. Забудовника Івана Буга  і проектанта Ігора Подоляка чиновники Держархбудконтролю хочуть оштрафувати за нібито виявлені порушення під час проектування і будівництва.

Ігор Подоляк

 

Після цього інспектори видали дві постанови про штрафи забудовнику та архітектору проекту на суму 154 тис. грн.

«Ну, дали б нам термін на зауваження, ми б дали принаймні відповідь, чому те вікно вужче, аніж за проектом, то ж авторське право», – пояснив забудовник Іван Буга. Також він додав, що звертатиметься до суду за неправомірне накладання штрафу.

Дану ситуацію на прес-конференції прокоментував Голова Проводу ГО «Ідея Нації» Остап Стахів: «Вже протягом 20 років в Українській державі ми чуємо від чиновників про те, що вони будуть створювати умови для будівництва доступного житла молодим спеціалістам та новоствореним сім’ям. Проте, коли у смт. Івано-Франкове був збудований будинок у рамках пілотного проекту «Доступне житло», чиновники роблять усе, щоб не дати можливості простим громадянам придбати його за доступною ціною - роблять усілякі перешкоди, придумують непомірні штрафи, таким чином перевищуючи свої службові повноваження. Висновок в даній ситуації напрошується сам собою: такі репресивні та каральні органи, як Держархбудконтроль – потрібно просто ліквідувати, а діяльність даних чиновників має перевірити Прокуратура».

Остап Стахів

 

Сьогодні у новобудові розкуплено вже 14 квартир. Ціна квадратного метра становить 5 тис.грн. Заселитись люди зможуть у будинок після того, коли буде дозвіл на експлуатацію, а процедура, якщо буде «печатка» чиновників,   триватиме два місяці.

Спікери на прес-конференції

 

Проект збудованого будинку

 

«Немає декларації на введення в експлуатацією – не можеш включити газ, воду. Таке враження, що чиновники не зацікавлені у допуску до реалізації в реалізацію дешевих проектів, які є купівельноспроможними», – наголосив забудовник.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі