Для нового сміттєпереробного комплексу замість Грибовицького сміттєзвалища є 7 ділянок

Міський голова Львова Андрій Садовий взяв участь у сесійному засіданні Жовківської районної ради. Мер міста зокрема доповів про заходи, яких вживає Львів щодо закриття Грибовицького сміттєзвалища та будівництва нового полігону, - повідомляють у прес-службі ЛМР.

«Треба спільно, консолідовано вирішити проблему, яка в області має більше, ніж 50-річну історію.

Є три блоки питання. Перший блок – це існуючий полігон і етапи рекультивації. Другий – це нова ділянка під будівництво потужного переробного комплексу, який мав би відповідати усім вимогам екології, не лише України, а й Європейського Союзу. Третє – це заходи, які ми робимо і плануємо робити у наступні роки.

На сьогодні профільним інститутом «Гірхімпром», який переміг у тендері на процес рекультивації, зроблена стадія проекту по рекультивації. Бо закрити – таке рішення ми однозначно усі прийняли. Це треба робити мудро, з розумом. Має бути зроблена рекультивація, на початок має бути проект. Ця стадія проекту передана на експертизу в «Укрдержекспертизу». Проходячи цю експертизу, ми отримуємо зауваження, які інститут поправляє, бо робота нова. Ми очікуємо у найближчому часі отримати позитивний висновок. За кошти міста ми сплатили першу суму – це 1 млн 890 тис грн за власне етап проекту, який робить інститут. В тому числі, тут є 450 тис грн від області. Щоб взагалі оплатити усі роботи по проекту, робочу документацію, яка піде після стадії «П», ще бракує 1 млн 368 тис грн. Думаю, що буде підтримка і обласної ради, такі кошти ми будемо передбачати у міському бюджеті на наступний рік.

Ми би хотіли, отримавши експертизу стадії «П», доробивши всі робочі креслення, отримавши всі висновки, мати готовий робочий проект, щоб можна було приступати до рекультивації полігону. Сам процес рекультивації, по підрахунках фахівців, потребує в районі 300 млн грн. Це сума не точна, коли будуть зроблені робочі креслення, тоді буде конкретна сума. Сьогодні це приблизна сума, яку назвали фахівці, що робили подібні проекти рекультивації в світі.

На сьогоднішній день – це одна з найбільших проблем, яка є в нас в області – це рекультивація і закриття існуючого полігону, і паралельна робота над новим полігоном.

Що ми маємо по новому полігону? Після довгих дискусій, ми, як місто, отримали від області офіційним листом пропозиції по 7 ділянках. По всіх цих 7 ділянках були проведені робочі об’їзди, зібрана вся інформація. З тих 7 ділянок реальними для подальшого розгляду будуть 3 ділянки. В тому числі, і пропозиція, яка була озвучена вашим головою районної ради на сесії міської ради Львова. Ця ділянка також активно обговорюється. З цих 3 ділянок ми вийдемо на 2, по яких почнемо процес громадських обговорень і підготовки всієї технічної документації. Нашим партнером по проведенню робіт з відбору ділянки є Міжнародна фінансова корпорація, це підрозділ Світового банку, - це найбільша структура, яка в світі таких проектів зробила дуже багато. Вони нам будуть допомагати, бо ніхто в нас в Україні таких потужних та якісних проектів, на жаль, ніколи не робив. Надіємось на підтримку держави.

Щодо ділянок, які опрацьовувались, є понад 30 чинників, які аналізуються. Ми зараз будемо більш детально вивчати ці три ділянки, бо є питання грунтових вод, інші екологічні питання. Найбільше і найскладніше питання – це обговорення у громадськості. У минулі роки у нас були проблеми, бо як тільки починались переговорні процеси щодо оформлення земельної ділянки для будівництва нового комплексу в тій чи іншій частині області, на жаль, включались політичні сили і порозуміння не було. Якщо громада області хоче цю проблему вирішити, має бути мораторій всіх політичних сил, щоб не створювати проблему, а домовитись разом, що ми її вирішуємо. Хочу, щоб ми разом, залучаючи найкращих західних фахівців, пройшли цей етап правильно. Я часто чую думки, що давайте завтра закриємо Грибовицьке сміттєзвалище. Це не можливо ні технічно, ні економічно. Бо сьогоднішній полігон – це надскладна конструкція, яка повинна бути виведена з активної дії. Тут єдиний лік – це час і фаховий, грамотний підхід.

Отримавши проект по експертизі, переходимо до другого етапу – робочі креслення. Прошу, аби ви звернулись до обласної ради, щоб були кошти передбачені в обласному бюджеті на закінчення робочих креслень. Місто, звичайно, свою долю також дасть. Наступний етап – це допомога і сприяння, щоб ми цивілізовано провели обговорення по двох ділянках, на яких зупинимось. Ми зобов’язані показати приклад і збудувати на території області якісний, по всіх екологічних нормах, комплекс, де має бути переробка сміття, де мають бути створені робочі місця і податки мають сплачуватись на цій території, де він буде збудований», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Довідка

Львів реалізовує комплексний проект поетапного закриття міського сміттєзвалища, включаючи повну біологічну рекультивацію.

У міському бюджеті на 2013 рік ухвалою сесії №2217 від 19.03.2013 «Про затвердження річного плану пріоритетного фінансування природоохоронних заходів з міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2013 році» передбачено кошти в сумі 286,285 тис.грн. на завершення проекту рекультивації міського полігону. На завершення робіт із розробки комплексного проекту необхідні кошти в сумі 1368,675 тис.грн., на які подано запит щодо його фінансування з обласного фонду ОНПС на 2013 рік.

Станом на сьогодні проект виконано та подано на експертизу в ДП "Укрдержбудекспертиза" (м.Київ). Триває робота проектантів та усіх співвиконавців над зауваженнями експертизи. Проектантами інституту на половину зауважень передано відповіді і уточнення в ДП "Укрдержбудекспертиза".

Після отримання висновків комплексної державної експертизи, будуть проведені конкурсні торги, якими буде визначено виконавця робіт з поетапного закриття відповідно до цього проекту та доопрацьовано проектну стадію.

Щодо вирішення питання нової ділянки для будівництва сміттєпереробного комплексу Львівська міська рада своїм партнером визначила Міжнародну фінансову корпорацію (МФК), яка має великий досвід в реалізації проектів з будівництва сміттєпереробного комплексу та полігонів ТПВ в Європі. Відбір інвестора є необхідною умовою для МФК, яка може співфінансувати або надати інвестиційні кошти переможцю конкурсу для реалізації проекту. З метою проведення конкурсного відбору, МФК неодноразово наголошувала про необхідність відведення земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного комплексу та нового полігону ТПВ, оскільки це є основною вимогою інвесторів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі