• Головна
  • Музеї Львова: що відвідати у грудні
10:05, 30 листопада
Надійне джерело

Музеї Львова: що відвідати у грудні

Музеї Львова: що відвідати у грудні

Грудень — час музики, натхнення та святкового настрою у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької та Меморіальному музеї Станіслава Людкевича. Насичена програма з концертів, дитячих подій, лекцій та екскурсій подарує особливу атмосферу для кожного відвідувача.

Від джазових вечорів і фортепіанних концертів до творчих майстер-класів і різдвяних коляд — цей місяць стане ідеальним завершенням року.

Програма

Неділя, 1 грудня, о 14:00 – Дім Людкевича: відвідати музей та побачити виставку «Між рядків» Романа Чухвіцького

«Між рядків» - це графічні портрети на газетах відомих українських митців, поетів, письменників та музикантів, чиї постаті є легендарними та культовими для Львова та України. Художник яскраво та неординарно створює портрети всесвітньо відомих особистостей та персонажів на газетних шпальтах, викреслюючи слова маркером. Його нова оригінальна техніка виглядає візуально незвичною та стала неабияк популярною серед поціновувачів сучасного мистецтва.

Окрім виставки, усі присутні матимуть змогу оглянути експозицію музею Станіслава Людкевича та познайомитися з творчістю видатного українського композитора, чиє життя і музика є невід’ємною частиною культурної спадщини Львова та України.

Адреса: вулиця Станіслава Людкевича.

Неділя, 1 грудня, о 17:00 – Jazz Bez. Maria Yaremak & Liberte

Ексклюзивний вечір-відкриття XXIV Міжнародного фестивалю імпровізаційної музики Jazz Bez. На події відома піаністка Марія Яремак виконає власні композиції, а також аранжування давніх етнічних мелодій у стилі фентезі у супроводі струнного квартету “Liberté”.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Субота, 7 грудня, о 14:00 та неділя, 15 грудня, о 14:00 – Українська музика в мультфільмах. Подія Лесі Кирик для наймолодших

Запрошуємо батьків та дітей на унікальну інтерактивну подію з переглядом мультфільмів для найменших у музей Станіслава Людкевича!

Наукова співробітниця музею Леся Кирик розповість, як створюються улюблені мультфільми, хто пише для них музику, та яку важливу роль вона відіграє в озвученні анімацій. А найцікавіше – це буде справжня інтерактивна подорож у світ анімації! Дітки зможуть активно взаємодіяти під час перегляду, а також самостійно відчути магію музики у мультфільмах.

На дітей чекає кілька захопливих короткометражних 9-хвилинних мультфільмів з неповторним музичним супроводом, створеним спеціально для маленьких слухачів.

Адреса: вулиця Станіслава Людкевича, 7.

Неділя, 8 грудня, о 18:00 – Шедеври фортепіанної музики. Меланія Макаревич

У виконанні Меланії Макаревич прозвучать шедеври фортепіанної музики, мелодії яких знає і любить кожен. Кульмінацією концерту стануть різдвяні мелодії, які подарують святковий настрій.

Твори, які лунатимуть на концерті є перлинами світової фортепіанної музики і вражають слухачів глибокою емоційністю та віртуозністю. У програмі вечора музика найвідоміших композиторів епохи бароко, класицизму та романтизму: Йоганна Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, Людвіга ван Бетовена, Ференца Ліста, Фредеріка Шопена..

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Середа, 11 грудня, о 19:00 – Композиторська лабораторія. Лекція 2. Антон Веберн. Ідея охопности

Антон Веберн — унікальний голос у музиці ХХ століття. Як його ідея охопності вплинула на розвиток музичного мислення? Чому його техніка вважається революційною, а водночас традиціоналістичною? І які наслідки відчуваємо до сьогодні?

Відповіді на ці питання дасть Олександр Щетинський — композитор, музикознавець і один із провідних аналітиків сучасної музики.

Адреса: вулиця Станіслава Людкевича.

Субота, 14 грудня, о 17:00 – НЕнудна класика: Лекція Людмили Бурди для підлітків

Як класичну музику використовують у рекламах та фільмах? Чи справді вона створена лише для нудних людей? Як висидіти на концертах класичної музики та як під час них поводитися? Як полюбити класичну музику розповість музикознавиця Людмила Бурда на лекції для підлітків – «НЕнудна класика»!

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

Понеділок, 16 грудня, о 14:00 та вівторок, 17 грудня, о 14:00 – Воркшоп «Концепції вільної імпровізації у сфері кіномузики»

Дводенний воркшоп з імпровізації проведе Флоріан К. Райтнер - австрійський композитор та музикант, який спеціалізується на музиці до історичних фільмів і музичного театру.

Воркшоп пропонує практичне знайомство з техніками вільної імпровізації в музиці до німого кіно з акцентом на історичні, ненаративні короткометражні фільми Львова та регіону з колекції Urban Media Archive.

До участі у воркшопі запрошуються:

  • - Студенти всіх рівнів музичних навчальних закладів, незалежно від інструменту та студенти-вокалісти, а також інструменталісти-клавішники будь-якого віку, які хочуть отримати практичний досвід у сфері музичної імпровізації до кіно.
  • - Виконавці на клавішних інструментах (органісти, піаністи) зможуть отримати більш практичні поради, але імпровізація розглядатиметься як вільний і творчий процес із широкими можливостями для всіх учасників, незалежно від інструменту чи спеціалізації.
  • - Студенти та експерти, які цікавляться культурною спадщиною, можуть долучитися як спостерігачі.
  • Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Адреса: вул. Соломії Крушельницької, 23

Середа, 18 грудня, о 18:00 – Жіноче лідерство: Реалізація української жінки в умовах сьогодення

Музей Соломії Крушельницької запрошує на розмову з психологинею Наталією Добровольською, де буде висвітлено, як сучасні українки справляються з викликами війни, знаходять сили для самореалізації та стають прикладом стійкості для оточення.

Під час зустрічі обговорюватимуться питання емоційної витривалості, пошуку мотивації в умовах кризи, а також шляхи подолання страхів і стереотипів. Захід стане простором для відвертого діалогу та натхнення, адже жіноче лідерство сьогодні — це не лише про амбіції, а й про внесок у перемогу та майбутнє України.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Суботи, 21 грудня та 28 грудня, о 18:00 – Коляда в музеї Крушельницької: стань артистом музичного дійства

Запрошуємо долучитися до святкової атмосфери Різдва в музеї Соломії Крушельницької!

Цього вечора кожен гість стане частиною унікального музичного дійства. Разом із учасниками хору «Гомін» ви зможете заспівати улюблені українські колядки та відчути справжню магію багатоголосного співу. Під керівництвом досвідчених хористів традиційна коляда оживе у стінах музею, даруючи радість, натхнення та єднання.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Неділя, 22 грудня, о 17:00 – Соломія Крушельницька та Італія. Лекція Наталії Кушик

Соломія Крушельницька, видатна українська оперна співачка, залишила вагомий слід в культурному житті Італії, де прожила понад тридцять років, сповнених творчого натхнення та визнання. Її драматичне сопрано підкорило сцени провідних італійських театрів, а співпраця з відомими музикантами підтвердила її високий статус у музичному світі.

Запрошуємо на лекцію культурологині Наталії Кушик, де ви дізнаєтеся про творчий шлях Соломії Крушельницької в Італії, її вплив на італійську музичну культуру та особисті риси, які зробили її незабутньою постаттю для багатьох поколінь.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Середа, 25 грудня, о 18:00 – Вечір камерно-вокальної музики в музеї Крушельницької

У різдвяний вечір запрошуємо послухати концерт української камерно-вокальної музики у виконанні оперного співака Олександра Зозулі (баритон) та піаніста Сергія Григоренка.

Унікальна програма з творів композиторів Ігоря Кушплера, Миколи Лисенка, Левка Ревуцького, Віктора Косенка подарує вам вечір, наповнений красою і глибиною української музичної спадщини.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Читайте також: У Львові назвали імена благодійників, які дарують місту ялинку до свят

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музеї_львова #Куди_піти_львів #куди_піти_у_грудні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...