• Головна
  • Як бізнес Львівщини може зменшити витрати на енергоресурси
Офіційно
15:16, 28 листопада

Як бізнес Львівщини може зменшити витрати на енергоресурси

Офіційно

У Львові представники бізнесу обговорили актуальні питання електропостачання в умовах війни. Експерти YASNO* розповіли, чи потрібно підприємствам готуватися до тривалих відключень, які переваги можна отримати від зміни електропостачальника та які рішення обрати, щоб підвищити свою енергонезалежність.

За даними Міненерго з жовтня 2022 року енергетичні об’єкти зазнали понад 1000 російських атак, збитки від яких за різними підрахунками вже перевищили $56 млрд. 

«Найважливіший фактор у ситуації з відключеннями – удари по енергетиці, їх спрогнозувати неможливо. Тому підприємствам потрібно заздалегідь мати план, як діяти у разі перебоїв з електроенергією»,- сказав генеральний директор YASNO Сергій Коваленко. 

Крім можливих знеструмлень актуальним для бізнесу залишається питання витрат на енергоресурси. Першим кроком до їх зменшення може стати зміна постачальника. Вже декілька років в Україні діє вільний ринок електроенергії. Поки скористатися його перевагами та перейти до іншого постачальника може лише бізнес. Таким чином підприємство може обрати для себе більш вигідну ціну, кращі умови постачання та сервіс.

«При виборі постачальника потрібно звертати увагу на його досвід на ринку, репутацію та надійність. Крім комерційних умов потрібно також обговорити можливість додаткових послуг – купівлю імпортної електроенергії, постачання газу, співпрацю за механізмом самовиробництва. Процес зміни постачальника не є складним, особливо якщо обрати досвідчену та інноваційну компанію. Приміром, підключитися до YASNO, де купують електроенергію понад 90 тис. бізнесів з усієї України, можна просто зі смартфону без жодних паперових документів, дзвінків та email», - сказав директор з продажів та обслуговування клієнтів YASNO Євген Бушма.

Через екстрені відключення та прагнення заощаджувати бізнес змушений шукати альтернативні рішення, як забезпечити себе електроенергією. Якщо для малих компаній оптимальним варіантом є генератор, то середні та великі підприємства все частіше обирають сонячні електростанції. Це не лише спосіб живлення, а й можливість отримувати додатковий прибуток, адже постачальник може викуповувати надлишки згенерованої електроенергії. 

«Сьогодні бізнес готовий вкладати ресурси в свою стійкість та енергонезалежність. Інвестиції у сонячну електростанцію окупаються у середньому протягом 3-5 років, при тому що термін експлуатації установки може сягати понад чверть століття. Кінцева вартість станції буде залежати від багатьох факторів: обраного обладнання, комплектації, місця розташування та технічних умов об’єкту. Щоб заощадити, є сенс почати з монтажу невеликої станції без акумуляторних батарей. З часом можна збільшити кількість фотомодулей та встановити накопичувачі електроенергії. Такий підхід дозволить вкладати кошти в комфортному темпі та поступово підвищувати ефективність станції»- сказав керівник департаменту з розвитку сонячних електростанцій YASNO Євген Бабак. 

YASNO на своєму сайті створив онлайн-калькулятор, який допоможе самостійно розрахувати орієнтовну вартість сонячної електростанції. Вказавши бажану потужність, можна дізнатися приблизний обсяг річної генерації та у яку суму обійдеться реалізація проєкту.

YASNO – бренд, під яким працює група компаній з постачання електроенергії, газу, рішень з енергоефективності та для електромобілів, що надають послуги для 3,2 млн українських сімей та більше 91 тис. бізнесів. Три компанії бренда YASNO тричі очолили рейтинг кращих постачальників електроенергії, складений аналітичним центром DiXi Group в рамках проєкту USAID. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#YASNO #Сергій Коваленко #Євген Бушма
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...