Щорічно на Львівщині реєструється більше 60 випадків онкологічних хвороб у дітей

Всесвітній день боротьби з лімфомами проводиться щорічно 15 вересня. Лімфома — це пухлина з клітин імунної системи, різновид злоякісної пухлини, що вражає лімфатичну систему, яка складається з лімфатичних вузлів (невеликі закриті скупчення лімфоцитів), селезінки, вилочкової залози, кісткового мозку.

Сучасна практика дозволяє встановити, що лімфома виліковна у 80% випадків. Шанси хворих на одужання повністю залежать від точної та своєчасної діагностики.

У Комунальному закладі Львівської обласної ради “Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр” (ЗУСДМЦ) лікуються діти з онкологічними хворобами. Прийнято вважати, що такі хвороби зустрічаються тільки у дорослому віці. На жаль, діти також хворіють ними. Щорічно на Львівщині реєструється більше 60 випадків онкологічних хвороб у дітей. Загальноприйнята думка про фатальність онкологічних захворювань була пов’язана з багаторічною безрезультатною боротьбою лікарів з такими хворобами. Проте реалії сьогодення свідчать про можливість повного вилікування більшості дітей з онкологічними захворюваннями.

З відкриттям у 1990 році ЗУСДМЦ були впроваджені сучасні технології діагностики і лікування. Працівникам центру це вдалося завдяки співпраці з провідними клініками Європи, стажуванню спеціалістів за кордоном, співпраці в Кооперативній групі України та міжнародних студіях. У Львові діти лікуються так само, як їх ровесники у Німеччині, Польщі, Австрії.

Колектив Центру пишається тим, що результати лікування наших дітей не відрізняються від результатів провідних клінік світу. До прикладу, у цьому лікувальному закладі повністю одужує 75% дітей, хворих на гостру лімфобластну лейкемію – найчастішу онкогематологічну недугу дитячого віку.

Прогрес у лікуванні онкогематологічних захворювань у дітей в Україні став можливим завдяки державному забезпеченню високовартісними медикаментами, закупівлі яких проводить МОЗ України.

Всесвітньому Дню боротьби з лімфомою присвячена спеціальна передача «36,6» телерадіокомпанії «Львів», у якій взяли участь провідні львівські гематологи та діти, які повністю одужали після важкою захворювання. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі