Частка індивідуального будівництва на Львівщині – одна з найбільших в Україні

11 вересня у Львівській облдержадміністрації відбулась нарада з питань введення в експлуатацію житлових будинків на території області за підсумками 8 місяців 2013 року та забезпечення повноти обліку даних з прийняття в експлуатацію житла щодо фізичних осіб (у зв’язку з набранням чинності з 01.01.2013р. Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).

Із доповіддю виступив заступник начальника Інспекції ДАБК у Львівській області Василь Миськів, який розповів щодо процедури оформлення, реєстрації та отримання декларацій про готовність до експлуатації об’єктів індивідуального будівництва згідно з електронним реєстром Держархбудінспекції України, а також про надання сертифікатів відповідності та відмов у їх видачі.

Як наголосив Володимир Лаврін, існуючий порядок розгляду суттєво ускладнює процедуру оформлення, реєстрації та отримання згаданих декларацій і, як наслідок, негативно позначається на кількості введених в експлуатацію об’єктів, сприяє самовільному будівництву. За його словами, для Львівщини, де частка індивідуального будівництва одна з найбільших в Україні, цей фактор має дуже вагоме значення.

Заступник начальника Головного управління статистики у Львівській області Галина Корисько також повідомила, що чинна процедура з формування статистичної звітності не дозволяє здійснювати в повному обсязі державного статистичного спостереження на основі форми №2-буд. На її думку, це пов’язано з відсутністю інформації від органів місцевого самоврядування у зв’язку з недотриманням вимог пункту 14 діючого Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (Постанова КМУ від 13.04.2011 №461) замовниками будівництва індивідуальних будинків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі