Львів’яни проти ресторану: історія одного протистояння (ФОТО)

У Львові значного галасу здійняло будівництво «Королівської пивоварні», що на вул. Староєврейська 9. Власник пивоварні Григорій Козловський захопив підвальне приміщення будинку за адресою Площа Ринок 16, і мешканці даного будинку почали протестувати проти такого свавілля. Журналістам інтернет видання «Страйк» відомо, що зараз справа дійшла до суду і всі будівельні роботи мають припинитись, - пише перший соціальний портал Страйк UA

Наші журналісти вирішили самі поспілкуватись із мешканцями прилеглих будинків, і прибувши на місце вони побачили активну підготовку «Королівської пивоварні» до відкриття.
Більше того, як виявляється найбільше від даного ресторану страждатимуть мешканці будинку №7 по вул.. Староєврейській, чиє подвір’я фактично узурпував Козловський Григорій Петрович.
Подвіря, яке прилягало до будинку №7 і було на балансі ЛКП «Старий Львів» дивним чином фактично стало власністю ресторану «Королівська пивоварня».
Як так сталось?
Пан Козловський і ще кілька осіб створили ОСББ «Староєврейська, 9», куди входили:
1. ТзОВ «Львівнафтотранспроект»;
2. Калінічук Галина Петрівна;
3. Козловський Григорій Петрович;
4. Козловська Меланія Григорівна;
5. Калінічук Борис (?)
Ось це обєднання мешканців у власність придбало прибудинкову ділянку за тією ж адресою.
Кожен юрист знає, що практика передачі прибудинкових ділянок у власність ОСББ є досить важкою і потребує значних затрат. За статистикою, дуже малий відсоток ОСББ отримує у власність ділянки.
Львівська Міська Рада легко ухвалила дане рішення і пан Козловський із своєю родиною стали власниками подвіря, що на Староєврейській 9.
Тут слід зазначити, що у будинках на Площі Ринок, Староєврейська 7 та Староєврейська 9 був спільний внутрішній двір і лише стародавній мур був межею,яка ділила дане проблемне подвіря.
Під виглядом реконструкції цей мур було ліквідовано. Дозволів на такі дії не було і не могло бути, тому що мур вважався пам’яткою архітектури і як сам будинок №7 відходив під захист ЮНЕСКО.
Зруйнувавши мур та знявши шар грунту Григорій Петрович зробив ідеальну площадку для літніх майданчиків та автостоянки свого нового ресторану, при тому на чужій території.
А що ж мешканці?
Знявши півметровий шар грунту, для того, щоб авто могли заїжджати, Козловський оголив газову трубу. При тому, цю трубу кожен раз зачіпають автомобілі,які вїжджають у двір. Водовідвідні та водопостачальні труби взимку замерзають.
Мешканці звертись до різних інстанцій зі скаргами, адже проїзд, який собі зробив підприємець є їхнім під’їздом фактично. Вся бюрократична система спромоглась «перекидати стрілки» один на одного і писати мешканцям відписки. Жодна структура повного пакету документів, які мають бути у їх розпорядженні надати не може.
Все, що зробила влада – поставила обмежувальний стовпчик на вїзд авто, а ключі від нього передала тому ж Козловському Григорію Петровичу.

З тих документів, що нам змогли надати мешканці виходить, що Козловський і Ко захопили більшу половину двора будинку №7. Яким чином це відбулось важко сказати, адже у всій цій бюрократичній тяганині є багато білих плям відносно цього.
Виходить, що без згоди мешканців (що є порушенням закону) на їхньому подвірї буде функціонувати ресторан, як і на Площі Ринок 16.

Найцікавішим є те, що Калінічук Галина Петрівна, яка являється членом ОСББ «Староєврейська 9» по сумісництву була головою комісії, що затвердила передачу даної прибудинкової території.

У зв’язку з тим, що мешканці бояться свого новоспеченого сусіда, говорити і показувати матеріали на камеру вони відмовились. Враховуючи недавній конфлікт воно і не дивно.

61b9a86c171114ad70239ab00652cb72

 

8dafc915da429b085743b1591d264ae4

 

4c1e8f08c4d2778dc1b6440a8f96707e

 

4bd2765d580afc8eed9b696c109656cd

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі