• Головна
  • Як знайти роботу на ринку праці Львівщини
чого хочуть працедавці
15:32, 29 серпня 2013 р.

Як знайти роботу на ринку праці Львівщини

чого хочуть працедавці

Ринок праці Львівщини за багатьма критеріями є віддзеркаленням загальноукраїнської ситуації. Чи брати до уваги рівень безробіття, чи розглядати рівень економічної активності населення - великої різниці не спостерігається. Проте, якщо копнути глибше, такі відмінності наявні, зокрема у співвідношенні кількості резюме і вакансій, опублікованих на міжнародному кадровому порталі hh.ua. Якщо в Україні на місце ТОП-менеджера претендують 3 особи, то у Львівській області конкурс удвічі більший. 

Структура попиту і пропозиції на ринку праці Львівщини. Інтереси як працедавців, так і пошукачів не тільки не збігаються, але й дещо відрізняються від загальноукраїнської картини загалом.Найбільш затребувані у Львівській області програмісти і працівники сфери телекомунікації,проте лишекожен десятий пошукач зацікавлений у працевлаштуванні саме в цій сфері.

Друге місце за кількістю пропозицій і перше за кількістю резюме посідає сфера продажів. Майже третина пропозицій для кваліфікованих співробітників представлена вакансіями у сферах маркетингу, медицини, банківської справи і виробництва. Проте здобувачі, на відміну від роботодавців, більшою мірою зацікавлені власне у початку кар’єри, а під цей критерій підходить лише одна з 20 вакансій.

Переважна більшість пропозицій і резюме в регіоні зосереджено у Львові, і лише 10% припадає на Червоноград, Дрогобич і Стрий.  

Конкуренція за робочі місця на Львівщині загалом не є високою за винятком окремих професійних сфер. У середньому на одне місце претендує один кандидат. Але в окремих сферах спостерігається таке співвідношення вакансій і резюме, що або наявна надто висока конкуренція, або ж роботодавець зазнає суттєвих труднощів у пошуку нового співробітника. Найвищий конкурс спостерігається на посаду ТОП-менеджера, а hh.індекс становить 5,8, що майже вдвічі більше, ніж для України в цілому. Якщо на загальнонаціональному рівні на посаду вищого керівника претендує 3 особи, то у Львівській області – майже 6 осіб. Також на Львівщині вдвічі більша конкуренція за робоче місце серед спеціалістів у сферах юриспруденції та закупівель. Тут на одну вакансію претендують 3–4 кандидати.

Водночас спостерігається гостра нестача медиків, програмістів, маркетологів, працівників сфери банківських послуг, туризму, а також представників виробничих професій.  З одного боку, це посилює шанси пошукачів, а з іншого – ілюструє масштаби проблем ринку праці не тільки на Львівщині, але й в усій Україні. Проте найбільше на Львівщині не вистачає підготовлених медичних працівників: на одного шукача припадає аж 5 вакансій.

Досвід роботи є наріжним каменем у взаємодії інтересів роботодавців та пошукачів. Переважна більшість шукачів Львівщини взагалі не має досвіду роботи, а це відповідає вимогам лише чверті вакансій. Для тих, хто має зовсім невеликий досвід роботи – від 1 до 3 років, підходить більше 40% вакансій, а п’ята частина пропозицій розрахована на кандидатів із досвідом роботи 3-6 років. Тобто прослідковується тенденція до зменшення вимог до досвіду роботи фахівця з боку роботодавців, які частково пристосовуються до ринку «молодих спеціалістів». І лише кожен п’ятий кандидат здатний похвалитися досвідом роботи більше 6 років, хоча це й може зацікавити лише 12% роботодавців.

Рівень зарплат вказується у 29% оголошень про роботу Львівщини. Це значно менше, ніж на загальнонаціональному рівні, де інформація про можливий заробіток мітиться у 35% пропозицій. При цьому 17% зарплатних пропозицій стартують від 6 000 грн.

Досить часто найбільш привабливі зарплатні пропозиції представлені у російських рублях чи американських доларах. 40 тис. грн.  - саме такою може стати максимальна зарплата в регіоні для кваліфікованого розробника 1С. Керівники разом із монтажниками ліфтів можуть розраховувати у найкращому випадку на 32 тис. грн. У зв’язку з дефіцитом медичних працівників у регіоні, пропонована зарплата лікаря загальної практики або терапевта сягає 13 200 грн., що може стати приємною несподіванкою для кваліфікованого медика. В рейтинг високооплачуваних фахівців очікувано потрапляють програмісти, розробники мобільних платформ і керівники.

ТОП-10 зарплат Львівщини

Професійна діяльність

Зарплата (грн)

1

Розробник 1С/ Програміст 1С в проектний відділ

40 000

2

Керівник представництва

32 000

3

Керівник відділу провадження

32 000

4

Монтажник ліфтів

32 000

5

Розробник для мобільних платформ

24 000

6

Водій у службу таксі на своєму чи орендованому автомобілі

20 000

7

IOS розробник (iOS developer)

20 000

8

Менеджер по Інтернет-проектах

16 000

9

Дизайнер інтерфейсів

16 000

10

Лікар загальної практики/ терапевт

13 200

 

Інформацію взято з бази резюме і вакансій Міжнародного кадрового порталу hh.ua в Україні в червні-липні 2013 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...