16:55, 13 квітня 2023 р.
Надійне джерело
Від війни до цивільного життя: у Львові невдовзі стартує інститут помічника ветерана
Мінветеранів спільно з дотичними міністерствами та силовими відомствами розробили сучасну Систему переходу з військової служби до цивільного життя.
Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.
Проєкт Кабміну зі створення інституту помічника ветерана в громадах був презентований у Львові. Ця стратегія має на меті спростити процес адаптації у мирне життя учасників бойових дій. Йдеться про психологічну реабілітацію і належне медичне обслуговування, освіту й працевлаштування, підтримку в започаткуванні і розвитку ветеранського підприємництва, забезпечення житлом, соціальні гарантії.
«Після перемоги України у війні кількість ветеранів збільшиться в рази. Всіх цих людей треба буде якнайшвидше повернути до мирного життя і надати дієві інструменти для самореалізації у своїх громадах, в економіці країни», – наголосила міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, яка сьогодні перебувала з візитом у Львівській області.
Невдовзі в Україні стартує пілотний проєкт Мінветеранів зі створення інституту помічника ветерана. Його реалізують у 4 областях: Львівській, Вінницькій, Миколаївській та Дніпропетровській.
Цей проєкт передбачає індивідуальний супровід ветеранів у процесі переходу від військової служби до цивільного життя. Йдеться про спрямування та допомогу в отриманні довідок, допомогу в тому, де і як пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом наявних навичок, куди працевлаштуватись та багато інших послуг.
«Усі питання та потреби, які виникатимуть у ветерана – повинні знаходити супровід і підтримку з боку такого помічника. Він відповідатиме за певну кількість ветеранів у громаді», – додала Юлія Лапутіна.
На рівні областей майбутніх помічників ветерана готуватимуть при центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. Їх створять по одному у кожній із зазначених областей, в тому числі на Львівщині. У партнерстві з Міносвіти розроблять спеціальні навчальні програми для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх родин.
Кандидати у помічники ветерани повинні бути громадянами України, володіти українською мовою, проживати у територіальній громаді, де запровадять пілотний проєкт, мати освіту не нижче молодшого бакалавра. У пріоритеті – ветерани й ветеранки, які виявлять таке бажання, а також члени їхніх сімей та родин полеглих воїнів. У планах пілотного проєкту підготувати 400 таких помічників.
Фінансування інституту помічника ветерана передбачене за кошти державного бюджету, місцевих бюджетів та кошти партнерів з розвитку. На етапі експерименту заробітна плата помічника ветерана становитиме в середньому 16 тисяч гривень і на це є гроші, закладені в державному бюджеті, передбачені Міністерством у справах ветеранів України на 2023 рік.
Читайте також: Cер Річард Бренсон приїхав у Львів підтримати українських захисників, - ФОТО.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
Оголошення
12:02, 3 грудня
10:50, 25 листопада
11:24, 2 грудня
14:26, 3 грудня
live comments feed...
Коментарі