У Львові на одну прийомну сім’ю стало більше

В місті на одну прийомну сім’ю більше. Її було створено рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради. За цей рік це вже третя новостворена прийомна сім’я, - повідомили у відділі у справах дітей ЛМР. Подружня пара з Франківського району Львова вдочерила восьмирічну дівчинку.  Її рідних батьків позбавили батьківських прав в 2009 році. Загалом це дванадцята прийомна сім’я у Львові.

«Прийомна сім’я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування», - пояснив начальник відділу у справах дітей Львівської міської ради Ростислав Тимків.

Загалом в місті є 624 дитини-сироти. Більшість з них влаштовані в сімейні форми виховання(під опіку, дитячі будинки сімейного типу). 58 дітей перебуває в інтернатних закладах. 

«Дитина в інтернаті не зможе отримати необхідний досвід. Вона не має можливості реалізувати себе навіть в елементарних речах:  приготувати собі щось поїсти, купити продукти, оплатити комунальні послуги. До того ж життя в інтернаті  прив’язане до розпорядку дня. Життя в таких закладах ніби в армії: щодня підйом, відбій і на цьому крапка.

В інтернатах для дітей є все приготовано. З однієї сторонни, це негативно відбивається на них: їм дають поїсти, одяг тощо. Коли вони покидають інтернати, то стикаються з проблемами життя в суспільстві. Не рідко вони стають на злочинний шлях. Ми цього не хочемо. Ми за те, щоб діти були в сім’ях», - додав  Ростислав Тимків.

Довідка

Діти перебувають в прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі до 23 років або до закінчення навчальних закладів. Прийомних дітей забезпечують щорічним безкоштовним оздоровленням.

Розмір щомісячної державної соціальної допомоги цим дітям становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Одному з прийомних батьків щомісячно виплачується грошове забезпечення за надання послуг у розмірі 35% від розміру соціальної допомоги на кожну дитину, але не більше 1,5 прожиткових мінімуми для працездатної особи (не більше 1701 грн.).

            Ще однією з форм влаштування дітей є дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ). На відміну від прийомної сім’ї, в ньому може бути влаштовано від 5 до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (включаючи рідних неповнолітніх дітей). При створені ДБСТ батькам-вихователям надається позачергово індивідуальний житловий будинок або багатокімнатна квартира за нормами, встановленими законодавством. Також ДБСТ можна створити на власній житловій території. Одному з батьків–вихователів щомісячно виплачується грошове забезпечення у розмірі 35% від розміру соціальної допомоги на кожну дитину, але не більше 5-ти прожиткових мінімумів (не більше 5670 грн.).

Додаткову інформацію щодо питання створення прийомних сімей можна отримати, звернувшись до відділу у справах дітей департаменту гуманітарної політики ЛМР за адресою: пл. Ринок,1, кімната 523, 524. Тел. (032) 235-40-40, 297-58-83, а також у відділах у справах дітей районних адміністрацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі