• Головна
  • Відновити славну традицію: військовий історик пропонує створити козацький підрозділ для захисту України
19:12, 5 квітня 2022 р.

Відновити славну традицію: військовий історик пропонує створити козацький підрозділ для захисту України

Доктор історичних наук, професор Українського католицького університету, один із засновників І козацького земляцтва (1984 р.), знавець козацького воєнного і бойового мистецтва Вадим Задунайський пропонує створити козацький підрозділ у складі збройних формувань України. Публікуємо його звернення до української влади та суспільства.

Російська влада активно використовує козацьку спадщину під час агресії проти України.Прикладом цього є надання «козацьких» назв російським регулярним і добровольчим формуванням (була інформація про наступ на Київ «247 Гвардейского десантно-штурмового Кавказского казачьего полка»; з 2014 р. на окупованих теренах України діють нерегулярні збройні загони з козацькими назвами), а також використання козацьких структур з державного реєстру для підсилення російських МВС, МНС тощо.

Професор Вадим Задунайський

Вважаю, що прийшов час застосувати український козацький фактор у нашій Вітчизняній війні, бо лише ми у державному гімні маємо визначення свого козацького роду.

Саме козаки століттями боронили українські землі від ворогів і витворили самобутнє воєнне та бойове мистецтво, а їх талановиті воєначальники здобули визнання у світі. Одним із них є легендарний Кошовий отаманІван Сірко, який виграв понад 60 битв, до того ж був певний час у московському ув’язненні через багаторічну протидію російській експансії. Українські козаки не зникли наприкінці XVІІІ ст. внаслідок руйнування Запорозької Січі та Гетьманщини, бо відновилися Задунайська Січ та кілька козацьких військ, серед яких і Кубанське (ліквідоване лише в 1920 р.). Тож ще в 1920-х роках українські козаки та їх нащадки у лавах Армії УНР, повстанській армії Батька Махна та загонах кубанських козаків-повстанців громили Червону армію Радянської Росії від Дністра – до Кубані.

Варто згадати й те, що козацьке товариство витворило самобутню військову демократію та неповторне військове братерство, яке не мало жорстких національних й ідеологічних обмежень, а плекало волю та гідність.

Тож я як нащадок козаків і засновник українського козацького відродження відчуваю обов’язок ініціювати творення козацького загону у складі українських збройних формувань (регулярних, або добровольчих). Пропоную охочих бійців, які відчувають себе духовними спадкоємцями козацької спадщини, звести в один підрозділ і надати йому назву «Український козацький Кошового Отамана Івана Сірка». Це не вимагатиме значного часу та фінансування. Я готовий долучитися до такого загону і допомогти його становленню. 

Вірю, що відповідна подія завдяки висвітленню в ЗМІ додатково сприятиме зростанню патріотичних настроїв в українських збройних формуваннях та суспільстві, що є вкрай актуальним в умовах війни.

Також це буде ідеологічною протидією ворогу, який брехливо звинувачує Україну в «нацизмі», бо козацька традиція є яскравим прикладом демократичного військового братерства, яке на мало національних меж.

Все це може вплинути і на настрої нащадків козаків, які мешкають за межами України. Тож не виключена активізація їх підтримки України, або навіть утворення окремого формування за прикладом добровольців з Інтернаціонального легіону тероборони України.Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #війна #історія #козацтво #Задунайський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
40,68
40,78
EUR
44,12
44,35
PLN
10,32
10,40
Оголошення
live comments feed...