• Головна
  • Нардеп з Львівщини хоче запровадити нові стандарти тестування донорської крові
08:02, 5 червня 2013 р.

Нардеп з Львівщини хоче запровадити нові стандарти тестування донорської крові

 В Україні необхідно запровадити нові стандарти тестування донорської крові та її компонентів.

Про це заявив народний депутат України, перший заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я Роман Ілик.

 Це край необхідно для захисту пацієнтів від зараження такими хворобами, як ВІЛ/СНІД, туберкульоз, гепатит та іншими соціально небезпечними інфекційними захворюваннями.

Згадане питання представники Міністерства охорони здоров’я України, медустанов, громадських організацій із захисту прав пацієнтів, лікарі з усіх регіонів України, народні депутати обговорили під час круглого столу - «Інфекційна безпека донорської крові та її компонентів в Україні», який відбувся  в межах засідання підкомітету з питань законодавчого забезпечення протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, гепатиту та інших  соціально небезпечних захворювань.

 «Зміна стандартів тестування донорської крові надзвичайно важлива. В країні необхідно поширювати молекулярно-генетичне тестування крові. З липня 1999 року воно є обов’язковим в усіх країнах ЄС. В Україні надзвичайно мало лабораторій, які проводять такі дослідження, а вони є, наразі, одними з найточніших. Сьогодні щодня при переливанні крові та кровозамінників на небезпеку наражаються десятки тисяч українців.  Тому це питання потребує негайної уваги. Під час круглого столу спеціалісти внесли низку пропозицій щодо врегулювання цих питань, які потім перенесуть у площину законодавчих ініціатив», - повідомив Роман Ілик.

 Народний депутат також зазначив, що ще одним спірним моментом в питанні донорства є плата за здачу крові: «В Україні, наприклад, на відміну від Росії, донорство платне. Кров, щоб заробити гроші, в багатьох випадках здають люди із соціально неблагополучних категорій населення, а вони часто є скритими носіями різних інфекційних захворювань.  Зрозуміло, що ми не можемо різко вводити такі зміни. Цьому має передувати ретельна роз’яснювальна робота у ЗМІ, медичних закладах. Люди мають усвідомлювати соціальну відповідальність, поступово змінювати свідомість у таких питаннях як донорство»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...