• Головна
  • У Львові вшанували жертв політичних репресій(ФОТО)
09:02, 20 травня 2013 р.

У Львові вшанували жертв політичних репресій(ФОТО)

 Вчора Львів вшанував пам'ять жертв політичних репресій. Відтак, керівництво міста та області, представники громадськості поклали квіти до пам’ятника жертвам комуністичних репресій на провели екуменічну панахиду.

gjk

 «Згадуємо сьогодні жертв політичних репресій, політв’язнів. Треба сказати, що, мабуть, половина з них не були б політв’язнями і жертвами політичних репресій, якби видали товариша, якби підписали необхідні документи, якби сховали свою вишиванку до шафи.

gjk1

 Або якби просто мовчали. Але ці люди мали гідність, сильну людську гідність.

 Подивімося на нас сьогодні. Сьогодні не загрожують нам такі тортури, не загрожують нам такі переслідування, але як легко люди продаються, як легко відступають, як легко зраджують друга, як легко зраджують свою людську гідність.
gjk4

 Сьогодні говорячи про жертв, треба наголосити, що навіть маленькі їхні вчинки видаються як подвиг. Тому вони сьогодні не просто жертви, вони також герої. Вічна пам’ять тим, хто загинув, але слава їм, як героям», - зазначив заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів.

gjk5

 Нагадаємо, в місті проживає чимало львів’ян, які в різні періоди безпосередньо брали участь в протистоянні репресивній машині. Зокрема, на обліку в управлінні соціального захисту Львівської міської ради перебуває близько 2 тис. осіб, які були необґрунтовано засуджені та піддані репресіям, (стаття 1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні»), а також 417 осіб, засланих та висланих з постійного місця проживання, (ст.3 цього ж Закону) та інвалідів війни (в тому числі учасники бойових дій УПА) і 85 осіб вдів ветеранів УПА.

gjk3

 ФОТО: Андрій Рой

«Ми сьогодні відзначаємо День жертв політичних репресій. Починаються репресії від 1920 року чітко проти України. Ми повинні пам’ятати, що ми – українці, що ми повинні не кланятись, а аналізувати.

Сьогодні ми маємо неточні дані, але якби ми попрацювали в архівах, то за 77 років існування радянської влади як мінімум 37 млн українців знищено. Треба до кожної дитини в садку прививати цю правдиву історію. Бо інакше ми не виживемо», - зазначив Петро Франко. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...