• Головна
  • У Палаці Потоцьких представлять виставку «Величні тисячоліття України»
12:25, 17 травня 2013 р.

У Палаці Потоцьких представлять виставку «Величні тисячоліття України»

Сьогодні, 17 травня, о 13.00 год у Національній Львівській Галереї ім. Бориса Возницького, у залах Палацу Потоцьких відкриють виставку «Величні тисячоліття України» в рамках нового масштабного культурно-освітницького проекту «Обрана Україна».

Експозиція висвітлює найдавніші сторінки історії ПраУкраїнивід часів Трипілля до Київської Русі, демонструючи художній образ матеріального світу того часу дивовижною розписною керамікою Трипілля, обладунками воїнів Кіммерії та Скіфії, витонченими прикрасами Сарматії Античного Причорномор‘я, реконструйованим  жіночим вбранням часів Київської Русі. Представлено близько 600 музейних предметів.

Унікальність експозиції полягає у створенні музейними засобами яскравого образу стародавніх держав, що були розташовані на території нашої країни та зіграли важливу роль у історії формування України.

Колекція стала широко відомою завдяки потужній виставковій діяльності як на території України, так і за її межами. Наукові дослідження опубліковані у багатьох наукових виданнях та каталогах. Втілені проекти залишили теплий слід у пам‘яті європейців про величну праісторію українців. 

Партнерами у реалізації цих заходів були штаб-квартира ЮНЕСКО у Парижі, Національний музей Варшави, Посольство України при Святому Престолі Ватикану, Міжнародний Фонд освіти та мистецтва у США на запрошення якого експозицію демонстрували провідні музеї протягом двох років.

Також під час відкриття виставки десятьом найкращим школам та десятьом найкращим дитячим бібліотекам Львова передадуть 20 Енциклопедій Трипільської цивілізації. 

Енциклопедія Трипільської цивілізації є одним з перших видань, де зібрана джерелознавча та наукова база, присвячена одній археологічній хліборобській культурі, яка визначала розвиток світової цивілізації  у IV-II тис. до н.е. – Трипілля. Складається з понад 800 енциклопедичних статей  про відкриття та дослідження Трипільської цивілізації. Матеріали видання засвідчують суттєвий внесок культурної спадщини Трипілля в історичний розвиток України, що багато тисяч років тому було складовою частиною спільності культур доби становлення європейської цивілізації.

У підготовці видання брали участь майже 60 фахівців із наукових, навчальних, музейних та інших установ України, Росії, Молдови, Польщі, Румунії, США. Широко використовувались матеріали Інституту археології НАНУ, Інституту рукопису Національної бібліотеки ім. В. І. Вернадського, Інституту археології РАН, музейних та інших установ.

Енциклопедія є найбільш ілюстративним науковим виданням сучасності, яке містить близько 2000 ілюстрацій.

«Ми присвячуємо це видання нашим дітям у числі всіх дітей України, тому поколінню, яке прийде слідом за нами і буде любити свою Батьківщину і її давню історію так само як і ми», - зазначають засновники колекції Сергій Тарута та Сергій Платонов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...