• Головна
  • У Львові створено індустріальний парк «Спарроу Парк Львів»: інвестиції в його розвиток складуть майже два мільярди
11:29, 19 травня
Надійне джерело

У Львові створено індустріальний парк «Спарроу Парк Львів»: інвестиції в його розвиток складуть майже два мільярди

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України включило індустріальний парк «Спарроу Парк Львів» до Реєстру індустріальних парків.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради

Відповідне повідомлення 17 травня було опубліковане на сайті Міністерства.

«Ми вітаємо ініціативу компанії  «Спарроу Індастріз» щодо створення індустріального парку у Львові, який має потенціал стати сучасними інструментом для розвитку та модернізації промисловості міста та створення нових робочих місць у цій сфері. Розвиток промислового виробництва у індустріальних парках – це поширена та успішна європейська практика, і ми раді, що цей механізм реалізується у м. Львові», – зазначив перший заступник міського голови – заступник міського голови з економічного розвитку Андрій Москаленко.

Індустріальний парк розміщений в межах міста Львова, у промисловій зоні Сигнівка. Його площа становить 18,8242 га (земельна ділянка приватної власності). 

Спарроу Парк Львів, Фото: ЛМР

Спарроу Парк Львів, Фото: ЛМР

Ініціатором створення індустріального парку є ТОВ «СПАРРОУ ІНДАСТРІЗ». Термін, на який створюється індустріальний парк, – 30 років. 

Метою створення парку є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності міста Львова, Львівського регіону та України в цілому, посилення бізнес активності, підвищення рівня зайнятості населення, розвиток сучасної виробничої та логістичної інфраструктури.

Функціональне призначення: машинобудування та металообробка; логістика (urban logistics); легка та харчова промисловість; переробна галузь; деревообробна, поліграфічна галузь; інші галузі, сумісні із вищезазначеними.

Орієнтовний розрахунок суми витрат на облаштування інфраструктури індустріального парку становить 316 млн грн; на будівництво об’єктів – 1 582 млн грн. Фінансування створення та функціонування індустріального парку здійснюватиметься ініціатором ТОВ «Спарроу Індастріз» за власні кошти, кошти приватних інвесторів, а також із залученням кредитних ресурсів.

Ініціатор запланував створити близько 1000 робочих місць.

Як зазначає Олег Веклин, начальник відділу інвестицій і проектів, у квітні цього року Верховна Рада розпочала процес оновлення законодавства щодо функціонування індустріальних парків в Україні, прийнявши у першому читанні зміни до Закону України "Про індустріальні парки". У випадку прийняття змін в цілому, передбачається запровадження низки інвестиційних стимулів для індустріальних парків, які дозволять значно покращити інвестиційні переваги розвитку промислового виробництва в індустріальних парках.

Спарроу Парк Львів, Фото: ЛМР

Спарроу Парк Львів, Фото: ЛМР

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року міська рада прийняла Програму перспективного розвитку промислових зон м. Львова, в якій визначила дві перспективні зони – Сигнівка та Рясне-2, та напрацювала план заходів їх інфраструктурного розвитку та підвищення інвестиційної привабливості. Промзона Сигнівка, загальною площею 92 га, розташована на західній окраїнні міста, поруч із вул. Городоцькою та кільцевою дорогою. Завдяки розвитку інженерної та транспортної інфраструктури промзони, місту вдалось залучити 4 промислових інвесторів, та отримати до міського бюджету понад 250 млн. грн. прямих інвестицій з продажу земельних ділянок.

Зокрема, 27 жовтня 2020 р. місто продало земельну ділянку площею 18,8242 га на аукціонних торгах компанії ТОВ «Спарроу Індастріз». У квітні 2021 р. виконавчий комітет Львівської міської ради видав містобудівні умови та обмеження ТОВ "Спарроу Індастріз" для будівництва 1 черги виробничих та складських будівель.

Нагадаємо, це вже другий індустріальний парк створений у м. Львові. Перший – Львівський індустріальний парк «Рясне-2» було створено у 2014 році. Загалом в Україні до Реєстру індустріальних (промислових) парків включено 49 індустріальних парків.

Читайте також: Індустріальний парк у Рясне-2 остаточно викупила компанія Dragon CapitalЯкщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #індустріальнийпарк #СпарроуПаркЛьвів #Сигнівка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...