• Головна
  • Поруйнований Львів: який вигляд мало місто у роки Другої світової війни, - ФОТО
16:58, 9 травня 2021 р.
Надійне джерело

Поруйнований Львів: який вигляд мало місто у роки Другої світової війни, - ФОТО

Ми показали, який вигляд мав Львів у 1939 - 1945 роках. 

До сьогодні вважають, що у роки Другої світової війни Львів не був зруйнований. За місто ніхто тривалих боїв не вів, а бомбардування були мінімальними. Попри це частина Львова була все ж таки понівечена авіабомбами, а деякі історичні споруди залишилися лише у історії. До сьогодні для нащадків збереглися світлини, які відображають ті події. 

Зруйнований Головний залізничний вокзал, 1939 рік

За даними сайту "Фотографії старого Львова", протягом 6 років місто зазнало сильних бомбардувань тричі. Вперше це було у вересні 1939 року. Тоді німецькі війська бомбардували найважливіші комунікаційні та опорні пункти Львова, перед вступом до нього Червоної Армії. Бомби полетіли на Скнилівський аеродром, залізничні вокзали, а далі на пошту та казарми. У ході тих подій були знищені Головний залізничний вокзал та Семінарія Святого Духа. Семінарію, на відміну від вокзалу, ніхто цілеспрямовано не бомбив, проте їй не пощастило бути по сусідству з Головною поштою, для котрої і були призначені скинуті бомби.

Зруйнована семінарія Святого Духа у Львові, 1939 рікЗруйнована церква Святого Духа у Львові, 1939 рік

 Друге бомбардування у Львові було у 1941 році. Тоді спочатку також зруйнували Скнилівський аеродром, однак далі бомби полетіли цілеспрямовано у центральну частину міста. Друге бомбардування було значно масштабнішим за те, що було 1939 році. 

Знищений пасаж Міколяса на вулиці Коперника у Львові, 1941 рік, Фото - "Фотографії старого Львова"

Знищений пасаж Міколяса на вулиці Коперника у Львові, 1941 рік, Фото - "Фотографії старого Львова"

У центральній частині міста у 1941 році таким чином були зруйновані проспект Свободи та вулиця Театральна. Дивом архітектурні пам'ятки, як Оперний театр та Національний музей, змогли уціліти. Попри це багато важливих споруд усе ж таки були понівечені, або ж повністю знищені. 

Серед них був і пасаж Міколяша на вулиці Коперника та Гауснерівський будинок. Другий після війни вдалося реконструювати. На вулиці Дорошенка тоді від бомб постраждали одразу три сусідніх будинки. Серед них був і колишній готель Централь, який після воєнних дій відбудували, інші ж два зникли назавжди. Ще однієї жертвою німців стала вулиця Гнатюка, а саме, будівля Галицького кредитного банку. Сьогодні на місці цієї споруди височіє зовсім новий будинок. 

Зруйновані будинки на вулиці Дорошенка, 1941 рік, Фото - "Фотографії старого Львова"

Зруйновані будинки на вулиці Дорошенка, 1941 рік, Фото - "Фотографії старого Львова"

З лиця Львова у ході бомбардувань 1941 року зник і колишній дикастеріальний будинок, що простягався вулицею Театральною. Його розміри були настільки великими, що його у нього влучила не одна авіабомба. Наслідки руйнування були настільки великими, що будинок не вдалося відновити. 

Третє масштабне бомбардування Львів пережив у 1944 році. Тоді на місто летіли не німецькі, а радянські снаряди. За даними істориків, саме це бомбардування було найсильнішим у воєнні часи. Основними цілями стали важливі стратегічні об'єкти міста: головний вокзал та аеродром. Тоді окрім них постраждали і цивільні об'єкти на вулиці Городоцькій та Степана Бандери. 

Зруйнований базар Грьодлів у Львові, 1939 - 1944 рік, Фото - "Фотографії старого Львова"

Зруйнований базар Грьодлів у Львові, 1939 - 1944 рік, Фото - "Фотографії старого Львова"

Бомби назавжди зруйнували базар Грьодлів, де був розташований кінотеатр Гражина. Значних руйнувань зазнав костел Ельжбети. Відомо також, що бомби потрапили на будівлю бібліотеки Оссолінських (тепер Стефаника) та багато будинків.

Читайте також: Куди поїхати біля Львова: локації для цікавого відпочинку

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фотольвова #львіву19391945роках #зруйнованийльвів #фотольвова #львівуродидругоїсвітовоївійни #другасвітоваульвові #новинильвів #новинильвова #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...