Куди поїхати біля Львова: локації для цікавого відпочинку

Цими вихідними львів’яни матимуть три вихідні дні 8,9 та 10 травня. Ми вирішили розповісти про місця, де можна провести цікавий та продуктивний відпочинок.

Блакитне озеро у Турці

Блакитрне озеро у місті Турка, Фото - "Львів - місто натхнення"
Блакитрне озеро у місті Турка, Фото - "Львів - місто натхнення"

“Блакитне озеро”, саме так називають кар’єр у Турці через неймовірно красивий колір води. Купатися там категорично заборонено, оскільки він має глибину понад 20 метрів. З висоти пташиного лету Блакитне озеро має не менш заворожуючий вигляд. Фото там дійсно виходять чудові, особливо у сонячну погоду. Подорож до кар’єру можна продовжити відвідинами бойківських дерев’яних церков, що також розташовані у Турці.

Старовинне село Розгірче

Село Розгірче на Львівщині, Фото - з відкритого доступу
Село Розгірче на Львівщині, Фото - з відкритого доступу

За 90 кілометрів від Львова розташована неймовірна пам’ятка стародавньої архітектури - село Розгірче. Воно розташоване на березі річки Стрий та оточене кількома ставами. На території села є печерний монастир. Історики припускають, що він був створений ще у XV столітті. Культову споруду використовували у язичницькі часи, а згодом вона стала місцем паломництва.

Цей комплекс складається з трьох печер, розташованих на двох рівнях, з входами, вікнами та сходами. Вважають, що там жили монахи, що дали обітницю мовчання. На життя вони заробляли продажем меду із власної пасіки. Село Розгірче є чудовим місцем для цікавого відпочинку та гарних фото.

Бананова ферма біля Львова

Бананова ферма біля Львова, Фото - "Vgorode"
Бананова ферма біля Львова, Фото - "Vgorode"

У селі Липники за 10 кілометрів від Львова функціонує перша в Україні бананова ферма. У справжній тропічний рай можуть потрапити мешканці Львівщини. Там вирощують близько 30 видів тропічних рослин, серед них і банани, лайми, кумкват, лимони, гранати та кавові дерева.

На фермі проводять екскурсії. Туди можна потрапити не лише задля екзотичних фото, а для більшої обізнаності. До того ж, там можна придбати незвичайну рослинність у оселю та на прибудинкову територію.

Селище Поморяни

Поморянський замок на Львівщині, Фото - "Твоє місто"
Поморянський замок на Львівщині, Фото - "Твоє місто"

Ще одним цікавим місцем для любителів історії стане селище у Золочівському районі - Поморяни. Назву села історики пояснюють з тим, що колись до селища прийшов “помор”, від якого вмерло багато місцевих жителів.

Обов’язковим для відвідування там є Поморянський замок, що є унікальною пам’яткою оборонної архітектури XVI-XVII ст. Завдяки ровам з водою, які оточували стіни з трьох сторін, фортеця не раз тримала затяжні облоги турків і татар. Навколо замку можна побачити залишки парку, а у центрі селища - руїни неоготичної ратуші (XIX ст.) І костел Пресвятої Трійці (1748) зі збереженим інтер'єром.

Добромильський замок

Добромильський замок на Львівщині, Фото - з відкритого доступу
Добромильський замок на Львівщині, Фото - з відкритого доступу

На вершині високої та крутої Сліпої гори у Самбірському районі розташований Добромильський замок. Перша згадка про цю пам’ятку архітектури датується другою половиною XVI ст. У народі його називають прихованою фортецею, оскільки ви не побачите його поки не почнете підніматися безпосередньо на замківську гору. Сьогодні від нього залишилися лише руїни, однак свою привабливість для туристів він не втратив.

Дослідники вважають, що в замку ніхто не проживав постійно, він ймовірно виконував захисну роль. До XIX століття замок потроху розбирали на будматеріали - то ченці, які будувалися неподалік, то місцеві жителі. З того часу практично без змін він дійшов до наших днів і точно вписався в навколишній пейзаж, привертаючи до себе увагу туристів-екстремалів і невиправних романтиків.

Читайте також: Куди піти у Львові: екскурсоводи розповіли про свої улюблені локації

кудипоїхатибіляльвова львівкудипоїхати цікавімісцябіляльвова кудипоїхатинальвівщині новинильвів новинильвівщини новини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(1 оцінка)
Високі оцінки користувачів за Корисність
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі