Омбудсмен визнала рішення Садового про скасування безплатного проїзду у Львові незаконним: пільги потрібно відновити

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова внесла подання міському голові Львова Андрію Садовому щодо поновлення прав громадян на пільговий проїзд у громадському транспорті міста.

Про це Денісова написала на своїй сторінці у Фейсбук.

Днями отримала звернення від громадськості щодо обмеження права громадян на пільговий проїзд львівським міським пасажирським транспортом у зв’язку із прийняттям відповідного рішення (протокол № 13 від 30 березня 2021 року) Міською комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської міської ради.

При опрацюванні згаданого звернення встановила, що пунктом 1.13 протоколу № 13 Міської комісії від 30 березня 2021 року передбачено призупинити з 31 березня 2021 року надання пільг всім категоріям населення на безоплатний проїзд міським громадським транспортом.

Зазначаю, що подібне рішення Міської комісії, яким також порушувались права пільгових категорій на пільговий проїзд, вже приймалося торік (пункт 3.2 протоколу № 10 від 19 березня 2020 року). Тоді мною також було внесено відповідне подання Львівському міському голові Андрію Садовому. Як наслідок вказане рішення Міської комісії було скасоване», - повідомила Денісова.

Також омбудсмен підкреслила, що у Львові міська влада повинна поновити пільговий проїзд.

«Наголошую, що органи місцевого самоврядування, утворені ними комісії чи уповноважені особи на виконання певних робіт не мають жодних повноважень скасовувати (обмежувати) право пільгових категорій громадян на безплатний проїзд, гарантоване на законодавчому рівні. Тож пункт 1.13 протоколу № 13 Міської комісії від 30 березня 2021 року є протиправним.

Саме тому я знову внесла подання Львівському міському голові щодо скасування пункту 1.13 протоколу № 13 Міської комісії від 30 березня 2021 року та поновлення прав громадян на пільговий проїзд у громадському транспорті міста Львова.

Відновлення зазначених соціальних гарантій громадян перебуває на моєму особистому контролі», - зауважила Денісова.

Читайте також: Посилення карантину у Львові: які додаткові обмеження запровадили, - ВІДЕО

Львів транспорт Садовий Денісова пільговийпроїзд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
10 дуже добре
(4 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Корисність
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі