Нікотинамід рібозід в центрі досліджень здорового старіння

Нікотинамід рібозід (NR), або ніаген, це альтернативна форма вітаміну B3, також звану ніацином. В організмі він перетворюється в нікотинамідаденіндинуклеотид (NAD +), кофермент або допоміжну молекулу. НАД + діє як паливо для багатьох ключових біологічних процесів, таких як:

  • Перетворення їжі в енергію
  • Відновлення пошкодженої ДНК
  • Зміцнення захисних систем клітин
  • Установка внутрішнього годинника вашого тіла або циркадного ритму
Нікотинамід рібозід в центрі досліджень здорового старіння, фото-1

Кількість НАД + в організмі природним чином падає з віком. Клітини постійно піддаються атакам. Джерела стресу були завжди, і ми завжди існували в море бактерій, вірусів, забруднення і метаболічного старіння. Під час карантину тіло може піддатися більшому стресу, ніж зазвичай, наприклад, неправильне харчування, надмірное вживання алкоголю, нестача сну і відсутність фізичних навантажень. Все це знижує рівні НАД +, а коли рівні НАД + низькі, клітинам важче виробляти і переміщати енергію, необхідну для найкращого функціонування.

Клінічно доведено, що нікотинамід рібозід (NR) підвищує рівень НАД + і може підтримувати роботу клітин, коли вони знаходяться в стані стресу. Тому абсолютно необхідно підтримувати рівень NAD + на більш високому рівні, що б підтримувати клітинну захист і відновлення організму.

Нікотинамід рібозід в центрі досліджень здорового старіння, фото-2

Чим більше їжі або чим нижче її якість, тим більше вільних радикалів. Коли ваш метаболізм створює більше вільних радикалів, ніж клітини можуть нейтралізувати за допомогою своєї антиоксидантної захисту, вільні радикали викликають пошкодження ДНК. Чим більше пошкоджень ДНК накопичується, тим більше ви отримуєте клітинного старіння і генетичних мутацій, пов'язаних з хронічними станами.

Сиртуїни зменшують цей вид ушкоджень, сповільнюючи метаболізм. Сиртуїн грають ключову роль в регулюванні метаболізму нашого тіла і здоров'я клітин. Ось чому вони знаходяться в центрі уваги нових досліджень здорового старіння. НАД + управляє сиртуїнами, а нікотинамід рібозід активує їх.

Нікотинамід рібозід в центрі досліджень здорового старіння, фото-3

Поточна робоча гіпотеза полягає в тому, що підвищення рівня сіртуїнів може ефективно «імітувати» обмеження калорій, що, зменшить окислювальний стрес в клітинах. Окрім дотримання здорового харчування та регулярних фізичних вправ, цього достатньо, щоб Ви могли бути активними до глибокої старості, але, як і у випадку з кожним дослідженням, яке коли-небудь публікувалося в академічних колах, «необхідні подальші дослідження». На щастя, в даний час ведеться маса досліджень NAD + і сіртуїнів. Формула нікотинаміду рібозід, яка була схвалена регулюючими органами в США (FDA), Міністерства охорони здоров'я Канади, Європейської комісії та Управління терапевтичних товарів Австралії отримала назву Tru Niagen®. Сьогодні всі основні виробники використовують саме «Тру Ніаген» у виробництві капсул або порошку NR, відрізняючись, практично, тільки упаковкою та дозуванням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі