Перспективи освітньої галузі в Україні обговорили у Львові

  Депутати Верховної Ради України Андрій Парубій, Степан Кубів, депутати Львівської обласної ради Ярослав Качмарик, Оксана Юринець, Юрій Підлісний, представники органів студентського самоврядування львівських ВНЗ, студентських профспілок, молодіжних громадських організацій взяли участь у круглому столі, під час якого обговорювалися перспективи освітньої галузі в Україні, политические исследования.

Ярослав Качмарик про вищу освіту

 Сьогодні, 10 квітня у рамках Всеукраїнської кампанії "За кращу вищу освіту"у Львівській обласній раді відбувся круглий стіл

  Голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик привітав від голови Львівської обласної ради та депутатського корпусу учасників круглого столу. «Львівщина може пишатися традиціями вищої школи і повинна їх розвивати. Для того необхідна низка умов, однією з яких є прийняття законопроекту про вищу освіту ініціаторами якого виступили народні депутати України від опозиційних сил.

Хотілося б, щоб зростало державне замовлення у вищій школі, щоб можна було б забезпечити студентів після навчання першим місцем праці, а також забезпечити матеріально-технічні умови у вищих навчальних закладах» – сказав Ярослав Качмарик.

  Депутат Львівської обласної ради Оксана Юринець у своєму виступі під час круглого столу зупинилася на долі молодих учених. Вона зазначила, що однією із переваг законопроекту про вищу освіту від опозиційних сил є те, що можна напряму спілкуватися з його авторами і відверто сказати, що в ньому не так. Адже, як наголосила Оксана Юринець, в законопроекті насамперед важливі не загальні тези, а конкретика, зокрема те, що студентам сприятиме у майбутньому і яким чином впроваджуватимуться високі наукові стандарти. Нині, за словами Оксани Юринець, молодим науковцям важко займатися наукою і, на її думку, законопроект, який пропонується від опозиційних сил, створюється для студентів, аспірантів, а не просто для купки маргінальних політиків чи олігархів.

  Депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії з питань освіти та науки Львівської обласної ради Юрій Підлісний підкреслив, що робота над створенням законопроекту опозиційних сил триває дуже давно і за участю різних експертів у галузі вищої освіти. Один із головних акцентів, який пропонує законопроект – це автономія вищого навчального закладу, зокрема і його фінансово-господарська автономія.

Під час засідання круглого столу про вищу освіту
Під час засідання круглого столу про вищу освіту

    На завершення круглого столу його учасники ухвалили резолюцію до усіх народних депутатів України незалежно від політичних поглядів з вимогою перебороти особисті симпатії та корпоративні інтереси, гідно пройти тест на зрілість і, врахувавши думку громадськості, ухвалити законопроект про вищу освіту в Україні зареєстрований за номером 1187-1, який найбільше відповідає інтересам розвитку Україні. 

Весь 20-річний період незалежності України проходив під знаком формування, реалізації і розвитку національної державної політики в освітній сфері. Цей процес відбувався нерівномірно, успіхи чергувалися з утратами, швидкі реформи – повільним просуванням уперед, нерідко тупцюванням на місті та відступами. Однак головним підсумком сьогодення є функціонуюча та самодостатня національна освітня система, що здебільшого зберегла кращі здобутки і традиції минулого та водночас накопичила потенціал модернізації в контексті європейської інтеграції, світової глобалізації, національної самоідентифікації

Одним із чинників, котрі реально визначають майбутнє нації, виступає освіта. Зусиллями багатьох поколінь пе-дагогів в Україні створено міцний фундамент народної освіти. Українська нація - одна з найосвіченіших у світі. Розвиток і зміцнення її інтелектуального потенціалу - це локомотив не лише для економіки, а й для забезпечення гідного місця в колі цивілізованих народів Об'єднаної Європи.

Освіта і наука у глобалізованому світі стали визначальним фактором людського розвитку. Сьогодні вони є безальтернативним засобом національного самоутвердження. Стати повноцінним учас¬ником глобальної політики, економіки і культури може лише та країна, в якій інтелектуальні професії стали масовими, а інвестиції у розвиток людського потенціалу - найвагомішими і найефективнішими. Країни, які у свій час зробили ставку на науку і освіту, тепер стали світовими лідерами. Наприклад, зростання індексу людського розвитку ООН країн Південно-Східної Азії дав їм змогу здійснити прорив у сферу високих технологій, кожен вкладений в освіту долар обернувся десятками доларів ВВП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі