• Головна
  • У Львові діляться міжнародним досвідом збереження пам’яток
17:15, 12 березня 2013 р.

У Львові діляться міжнародним досвідом збереження пам’яток

 13-15 березня в Музеї народної архітектури та побуту («Шевченківський гай») у Львові за участю норвезьких та українських експертів відбудеться семінар з проблем збереження пам’яток народного дерев’яного будівництва. Семінар відбудеться в рамках співпраці Музею з ЮНЕСКО.

Основна тема семінару – методи та способи ведення архітектурної документації будівель в контексті ведення пам’ятко-охоронних, дослідницьких та реставраційних робіт на об’єктах народної дерев’яної архітектури.

«Семінари триватимуть з 10.00 год до 16.00-17.00 год. Цей семінар вестиме фахівець з Норвегії. Наступну лекцію прочитає фахівець з Росії. Загалом заплановано 13 семінарів.

Це перший семінар у рамках цього проекту. Учасників навчатимуть, як правильно проводити підготовчі роботи з реставрації об’єктів, як вести документацію, тощо. Очікуємо близько 12 фахових реставраторів та архітекторів», - розповів Іван Косачевич, директор Музею народної архітектури та побуту у місті Львові.

Нагадаємо, 22 січня між Музеєм народної архітектури та побуту і ЮНЕСКО була підписана угода на 300 тис. доларів. Це «Програма ревіталізації і збереження культурної спадщини Музею народної архітектури і побуту у Львові».

Програма розрахована на 2 роки. В її межах передбачають семінари та закупівлю спеціального обладнання для архітектурного відділу та для фондосховища.

«Проектом першого року передбачається початок ремонту на одному з об’єктів. Це хата села Шандрівець Турківського району та роботи у фондосховищі. Другий рік передбачає завершення робіт на цих двох об’єктах і ремонт майстерні», - розповідає Ірина Подоляк, начальник управління культури ЛМР. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...