Куди поїхати біля Львова: милуватися краєвидами Розточчя

Куди поїхати біля Львова: милуватися краєвидами Розточчя, Євгенія Пласконь

Бюджетний відпочинок в умовах карантину - легко. На Львівщині є безліч чарівних місць, що зачаровую і кличуть у мандри. Одне з таких - це пагорби Головного Європейського вододілу, звідки можна помилуватися блакиттю численних озер та «послухати» диво-мелодію розточанського лісу.

Як розповіли у Яворівському національному природному парку, для відвідувачів започаткували еколого-пізнавальну стежу “Головним Європейським вододілом”. Вона сягає 4,5 кілометрів та дозволяє помандрувати Розточчям, помилуватися річками й озерами, унікальним ландшафтом і піднятися в "дебрі" (як називають територію місцеві мешканці) на найвищу точку території з відміткою 403,6 метрів. У далині можна побачити й притаманні Львівщині давньоруські системи сільських поселень: двір – дворище – урочище – присілок – село – громада.

Територія Розточчя розташована у басейні двох морів - Чорного і Балтійського, саме тому її й називають Головним європейським вододілом. Ще у 1671 році німецький мандрівник Ульріх Вердум описував місцеві поселення у своїх нотатках. В улоговині можна побачити і сільський став, навколо якого розташовані круті схили, де ростуть унікальні дерев'яні породи.

Розточчя, фото зі сторінки Яворівського НПП Розточчя, фото зі сторінки Яворівського НПП Розточчя, фото зі сторінки Яворівського НПП Розточчя, фото зі сторінки Яворівського НПП Розточчя, фото зі сторінки Яворівського НПП Розточчя, фото зі сторінки Яворівського НПП Розточчя, фото зі сторінки Яворівського НПП Розточчя, фото зі сторінки Яворівського НПП Розточчя, фото зі сторінки Яворівського НПП Розточчя, фото зі сторінки Яворівського НПП

Вододіл Розточчя був шляхом сталого торговельного сполучення, а у 17 - 18 століттях тут проходив "королівський тракт" - важливий історичний шлях зі Львова до Варшави. А завдяки розташування на стику Карпат, Полісся та Поділля, територія багата на лікарські рослини та унікальні зразки флори та фауни.

У кінці екостежки в урочищі Мочари є відпочинковий осередок «Оселя Розточчя», де на Розточанських пагорбах випасаються коники, нащадки диких коней тарпанів, на яких можна проїхатись верхи, чи просто «поспілкуватись»… Тут діє проект «В гостях у пасічника», де туристам пропонують «сон на бджолах» та продукти їхньої життєдіяльності.

Читайте також: Популярні українські курорти: куди поїхати зі Львова на відпочинок і скільки це коштує

новини Львова екологія Львівщина Розточчя екостежка вододіл
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі