• Головна
  • 2013 рік хочуть оголосити Роком пам’яті жертв Голодомору-геноциду та засудити злочини «большевизма»
08:48, 5 березня 2013 р.

2013 рік хочуть оголосити Роком пам’яті жертв Голодомору-геноциду та засудити злочини «большевизма»

Засудити злочинну політику геноциду, яку здійснював окупаційний большевицький режим проти української нації та на державному рівні вшанувати пам'ять мільйонів жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні пропонує проект постанови «Про 80-ті роковини Голодомору в Україні та вшанування пам’яті жертв геноциду української нації». Відповідний документ зареєстрували у Верховній Раді лідери опозиційних фракцій Олег Тягнибок, Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, а також народні депутати –Юрій Сиротюк та Володимир Яворівський.

У пояснювальній записці до проекту постанови зазначено: «2013 року виповнюється 80 років із часу вчинення геноциду проти українського народу – Голодомору 1932–1933 років. Це був безпрецедентний злочин у світовій історії, бо штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців: комуністичний режим прагнув знищити саме українство, позбавити українську націю її волелюбного духу, її ідентичності, зламати їй хребет, поставити знесилених голодом, страхом та відчаєм українців на коліна, викорінити навіть думки про свободу та власну державу.

За висновками Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАНУ, в Україні внаслідок Голодомору загинули понад 3 млн. 940 тис. осіб.

Оцінки Голодомору 1932–1933 років в Україні як геноциду ґрунтуються на великому масиві наукових досліджень, сотнях тисяч архівних документів та спогадів тих, хто вижив під час Голодомору.

З іншого боку, варто наголосити, що класифікація українського Голодомору як злочину геноциду, що спирається на ґрунтовну фактологічну базу, аж ніяк не є запереченням злочинного характеру дій комуністичної влади, що спричинили масову загибель селян інших національностей на території РСФСР та інших республік СССР.

В останні роки увага державних органів до відновлення національної пам’яті та вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років зменшилась. Більше того, мають місце спроби, провокативні за своєю суттю, заперечити Голодомор та виправдати його організаторів. Тому актуальним є забезпечення гідного вшанування пам’яті жертв Голодомору у 80-і роковини трагедії, що і визначає необхідність ухвалення цієї Постанови».

Проект постанови передбачає оголосити 2013 рік Роком пам’яті жертв Голодомору, засудити злочинну політику геноциду, яку здійснював окупаційний большевицький режим проти українського нації, провести у листопаді 2013 року парламентські слухання щодо злочинів тоталітаризму в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...