• Головна
  • Львівщина збирає книги для бібліотек Криму та Севастополя
11:37, 28 лютого 2013 р.

Львівщина збирає книги для бібліотек Криму та Севастополя

 На Львівщині жваво збирають книги для мешканців східної України. Українізувати східну Україну- ініціатива  партії «УДАР Віталія Кличка».

Як розповіли в "УДАРі" збір книг відбувається в рамках  сьомої акції «Західна Україна – Криму!», яка стартувала  у 21 лютого у Міжнародний День рідної мови.

«Ми оголошуємо про збір видань українською мовою для шкільних і міських публічних бібліотек Криму та Севастополя. Адже в Криму дуже важко знайти українські книги в книжкових магазинах, а в бібліотеках їх майже немає. Тому діти, які хочуть навчитися української мови, не мають вільного доступу до друкованого українського слова. Дорослі люди, які хочуть читати твори сучасних українських письменників та поетів, але не мають змоги придбати їх через інтернет, також позбавлені можливості, яка є в будь-якій цивілізованій країні – взяти потрібну книгу в бібліотеці. Просто тому, що її там немає.» - кажуть у політичній силі

 Як переконані в «УДАРі» усіх українцям, незалежно від регіону проживання турбують схожі проблеми.  Але на жаль, через матеріальні умови наші громадяни мало подорожують Україною. Велика кількість мешканців Півдня ніколи не була на Західній Україні, так само, як багато хто із Заходу ніколи не були на Сході.

 «Ми хочемо не лише передати книжки до бібліотек. «УДАР» пропонує кожному, хто дарує книгу, залишити на ній своє ім’я, поштову чи електронну адресу, номер телефону чи лінк на свою сторінку у соціальній мережі.» - каже член політичної сили Андрій Вненкевич.

 Коротка довідка:

Відомо, що українську мову називають рідною більшість (дві третини) громадян України, а 53% спілкуються переважно українською.

 Однак в незалежній Україні й досі діють потужні чинники русифікації, формування у носіїв української мови комплексу провінційності та меншовартості. Найпотужнішими з цих чинників є телебачення, радіо та друковані видання.

 Російською мовою в Україні видається понад 60% сумарного тиражу газет, 83% – журналів, продається близько 87% книг (переважна частина яких – імпорт з Росії). Уперше за багато років сумарний тираж книг, виданих українською мовою, становить менше половини всіх книг, надрукованих в Україні. 

 Українською мовою в 2011/12 навчальному році навчалися 81,9% школярів, що на 0,3% менше, ніж роком раніше. Факт зменшення кількості учнів, які навчаються українською, також зафіксовано вперше за роки незалежності України. При цьому найбільше політика сьогоднішнього режиму спрямована на першокласників, а це спричинить у подальшому значно масштабніші зсуви в мові освіти на користь російської.

 Українська мова навчання домінує у більшості регіонів України. Винятками залишаються Донбас і Крим, причому в Криму навчаються українською мовою менше 8% дітей. Дуже показовою є ситуація із вибором мови при складанні тестів зовнішнього незалежного оцінювання.

 Українську мову для складання ЗНО в 2011 році обрали майже 80% випускників шкіл. Ця частка напряму залежить від регіону. Якщо на Львівщині вона складає майже 100%, у Києві - 97% , на Дніпропетровщині - 80%, то на Донеччині – 32%. Найгірша ситуація у Криму – тільки 8% учнів обрали українську мову для складання ЗНО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...