• Головна
  • Як у Львові облаштували дощовий садок і озеленили стіну на перехресті Бандери - Чупринки, - ФОТО
09:04, 24 червня 2020 р.
Надійне джерело

Як у Львові облаштували дощовий садок і озеленили стіну на перехресті Бандери - Чупринки, - ФОТО

Як у Львові облаштували дощовий садок і озеленили стіну на перехресті Бандери - Чупринки, - ФОТО

Нещодавно у Львові облаштували перший громадський дощовий садок. Активісти ГО “Плато” власними зусиллями дослідили та озеленили простір. Кажуть, що таким чином львів’янам буде простіше адаптуватися до кліматичних змін.

Як розповіла у коментарі для 032.ua засновниця і голова правління ГО “Плато” Анжеліка Зозуля, над реалізацією ідеї працювали більше 10 місяців, від літа минулого року. У 2019-му активісти за допомогою тепловізора виявили, що коли надворі +29 градусів, то інфраструктурні об’єкти навколо зупинки нагріваються до +60 градусів. Спека негативно впливає на комфорт мешканців, особливо пішоходів та пасажирів громадського транспорту, а також на людей з серцево-легеневими хворобами.

Правильно облаштований громадський простір з озелененням має покращити ситуацію. Відтак, вирішили відвести воду, яка стікає зі стріхи будинку на Бандери, 15 у дренажний відсік. Так виник дощовий садок, де затримується дощова вода. Вона не потребує додаткового очищення, а фільтрується за допомогою шарів гравію, піску, ґрунту та гальки. За рахунок цієї води живляться рослини - костриці, осоки й пенісетуми, які потім цією ж водою зволожують довкілля.

Додатково озеленили і стіну опорядження у тому ж місці - плющієм та диким виноградом, які поступово обплетуть її повністю. Така практика зараз популярна у європейських країнах, адже рослини не лише гарно виглядають, але й нейтралізують шумове забруднення та від руху транспорту.

Спершу планували озеленити простір та встановити лавки коштом міста - подавали проєкт на Громадський бюджет, але достатньо голосів не зібрали. Відтак зібрали 8250 гривень на спільнокошті та власноруч за один день облаштували бюджетний і корисний дощовий садок. ГО “Плато” власним прикладом показала як можна своїми руками й не за всі гроші досягнути максимального результату.

Оскільки громадська організація займається адаптацією міста до зміни клімату, у плана на це літо - облаштування подібної системи раціонального використання дощової води у парку “700-річчя”. Реалізовуватимуть ініціативу в рамках “Майстерні міста”. Також шукають ресурси для проведення просвітницьких заходів, планують збирати команди львів’ян та навчати їх самотужки вирішувати подібні екологічні проблеми у місті.

Довідково: ГО “Плато” зареєстрована на початку 2019 року. Усі засновники організації приїхали до Львова з різних міст України та вирішили змінити його на краще й адаптувати до кліматичних змін. Серед понад 10 учасників є представники різних галузей -  екологи, історики, соціологи, ґрунтознавці та ін.

Читайте також: 10 чарівних собачок з ЛКП "Лев" шукають добрих господарів, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Львова #екологія #озеленення #дощовий садок #дренаж
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,30
41,40
EUR
45,80
45,90
PLN
10,67
10,69
Оголошення
live comments feed...