• Головна
  • Львівщина не погодила сланцевих угод із «Шевроном», а міністр екології – блефує, – нардеп
17:11, 27 лютого 2013 р.

Львівщина не погодила сланцевих угод із «Шевроном», а міністр екології – блефує, – нардеп

Заявляючи, що уряд "знайшов порозуміння" зі Львівською та Івано-Франківською обласними радами щодо сланцевої угоди з "Шевроном", міністр екології Олег Проскуряков видає бажане за дійсне.

Насправді місцеві громади налаштовані проти видобування сланцевого газу, а обласні ради підтримують позицію громад. Таку думку висловила народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех.

«Міністр блефує. Насправді від місцевих громад і далі приховують інформацію про сланцеві угоди, а в  районах, на території яких планується розробка сланцевих родовищ, відбуваються акції протесту. Тож жодного «порозуміння» з місцевим самоврядуванням та громадами нема.

Більше того, уряд приховує інформацію про аналітичний звіт Групи з міжнародних ресурсів (IRG), зроблений на замовлення USАID, щодо видобування сланцевого газу в Україні під назвою "Сланцевий газ: екологічна і нормативно-правова оцінка". Приховує тому, що, згідно з цим документом, видобування сланцевого газу загрожує довкіллю. Експерти зокрема зазначають, що "стурбовані і скептично ставляться до здатності виробляти сланцевий газ в Україні відповідно до вимог збереження довкілля, - заявила І. Сех.

Крім того, згідно з цим звітом, Україні, щоби компанії могли розпочати видобування сланцевого газу на її території, необхідно внести суттєві зміни до законодавства, зокрема розширити повноваження місцевого самоврядування, вдосконалити бюджетний, земельний, водний та податковий кодекси, ухвалити закон про відходи, за яким відходи з виробництва газу належать до особливо небезпечних, що передбачає їх належну утилізацію, та інше.

«Але уряд дуже поспішає, тому реальну діяльність підміняє порожніми заявами, за якими – ні грама правди» – додала І. Сех.

 Нагадаємо, вчора міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков заявив про те, що Кабмін буцімто знайшов порозуміння з Львівською та Івано-Франківською обласними радами щодо угоди про розподіл продукції з компанією "Шеврон" у рамках розробки Олеської площі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...