• Головна
  • Львів посперечається за титул з Прагою, Краковом та Ванкувером
12:52, 22 лютого 2013 р.

Львів посперечається за титул з Прагою, Краковом та Ванкувером

Львів посперечається за титул «Місто літератури «ЮНЕСКО» з провідними містами світу. На цей       титул разом із Львовом претендують ще п'ять міст: Прага, Краків, Ванкувер, Тромсо, Гайдельберг.

Щоб отримати перемогу, місто повинне відповідати низці критеріїв, а зокрема, щодо якості, кількості, різноманітності видавничої діяльності, освітніх програм, які зорієнтовані на вітчизняну чи зарубіжну літературу на різних освітніх рівнях; у місті мають відбуватися події, пов'язані з бібліотеками, заходи, що спрямовані на промоцію літератури, має активно розвиватися літературний туризм.

Як зауважила Ірина Подоляк, начальник управління культури Львівської міської ради, проект принесе користь не для міста, а для кожного з його мешканців.

«Проект дасть Львову освічених, високоінтелектуальних, культурних людей, яких ми не будемо вишуковувати, а які будуть довкола нас», — зазначила чиновниця.

Пані Подоляк наголосила, що сьогодні у місті триває перша мотиваційна конференція до старту Львова у програмі ЮНЕСКО. А надалі у Львові працюватиме розширена робоча група, яка працюватиме над заповненням аплікаційної форми. Як зауважила керівник управління, щоб отримати титул, найбільше місто має попрацювати над координацією роботи між різними середовищами.

До слова, серед переваг, які надає участь у програмі, — промоція міста, новий поштовх для розвитку літературногопроцесу, додаткові можливості для залучення міжнародних коштів.

«Місто літератури «ЮНЕСКО» -- це програма, яка є частиною мережі «Creative Citites», що заснована 2004 року, та має на меті сприяння соціальному, економічномуі культурному розвитку міст. Титул «Місто літератури ЮНЕСКО» раніше отримали такі міста, як Единбург, Мельбурн, Йова, Дублін, Рейк'явік, Норвіч.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...