• Головна
  • 1,5 тисячі мешканців гуртожитків ЛАЗу стали заручниками узаконеного кріпосного ладу – нардеп
16:12, 5 лютого 2013 р.

1,5 тисячі мешканців гуртожитків ЛАЗу стали заручниками узаконеного кріпосного ладу – нардеп

Від Генеральної прокуратури України вимагають перевірити факти порушень мораторію на відчуження колишніх гуртожитків Львівського автобусного заводу посадовими особами ТзОВ «Львівавтокомплектація».  Про це йдеться в запиті народного депутата України Ігоря Васюника на ім’я Генпрокурора Віктора Пшонки.

 Зокрема, мешканці гуртожитків колишнього Львівського автобусного заводу по вул. Науковій,16, вул. В.Великого,16 та по вул. Кульпарківській, 139 вже п’ятий рік борються за право на власне житло і бояться, що новий власник гуртожитків може їх просто перепродати разом з помешканнями.

 Після корпоратизації Державного підприємства «Львівський автобусний завод» і за вісім днів до відкриття справи про банкрутство ЛАЗу ці приміщення передали Товариству з обмеженою відповідальністю «Будтрансгаз», який своєю чергою вніс гуртожитки в статутний капітал ТзОВ «Львівавтокомплектація».

 Господарський суд Львівської області визнав право власності на гуртожитки за державою. Проте в результаті судових рішень Львівського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України право власності на гуртожитки залишили за ТзОВ «Львівавтокомплектація».

 «Склалась надзвичайно кричуща ситуація. По-перше, гуртожитки, які будувались за державні кошти, всупереч чинному законодавству України, передають в статутні капітали приватних акціонерних товариств. І що найгірше - суди в Україні продовжують визнавати законність приватизації гуртожитків.

 По-друге, і найголовніше, мешканці гуртожитків опинились заручниками незаконних судових рішень, махінацій нових власників збанкрутілих державних підприємств. На сьогодні мешканців гуртожитків по Науковій, В.Великого та Кульпарківській, а це майже 1,5 тисячі львів’ян, можуть в прямому розумінні слова - перепродати. Це називається не інакше як узаконений кріпосницький лад. Керівництво «Львівавтокомплектації» попри мораторій вже уклало більше десяти протиправних угод на відчуження приміщень гуртожитків», - говорить І. Васюник.

 За його словами, є явні грубі порушення законодавства України та прав мешканців гуртожитків колишнього Львівського автобусного заводу посадовими особами  ТзОВ «Львівавтокомплектація». 

 Відтак, народний депутат надіслав запит до Генерального прокурора України з вимогою перевірити факти порушень мораторію на відчуження гуртожитків або їх частин посадовими особами ТзОВ «Львівавтокомплектація» та за наявності підстав розпочати кримінальне провадження стосовно цих посадових осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...