• Головна
  • Як захистити себе від інфаркту та знизити ризик раптової смерті
Новини компаній
13:00, 23 січня 2020 р.

Як захистити себе від інфаркту та знизити ризик раптової смерті

Новини компаній
Як захистити себе від інфаркту та знизити ризик раптової смерті

Кажуть, що в Європі ішемічна хвороба серця лікується без операцій. Чи це правда? Як захистити себе від інфаркту, якщо вже є атеросклероз (бляшки на судинах), але лягати на операцію ви не готові? А ще щорічно від раптової серцевої смерті в нашій країні гинуть близько 200-250 тисяч людей. І в цьому - колосальна медична і соціально-економічна значимість проблеми. Але, що важливо, багато випадків раптової смерті можна не тільки передбачити, а й запобігти.

Лафаренко Василь Анатолійович, кардіолог та заслужений лікар України, розповів про те, як знизити ризик раптової серцевої смерті та захистити себе від інфаркту.

Причина ішемії (кисневого голодування м'яза серця) ховається в стані судин: на них відкладається холестерин, через це просвіт судини звужується - і серце забезпечується кров'ю все гірше і гірше. Ця хвороба може розвиватися довго і відносно непомітно, і найбільший ризик в даному випадку - загроза інфаркту. Якщо холестеринова бляшка зруйнується, вона може закупорити судину, що живить серце, а це і є інфаркт міокарда.

- Чи можна обійтися без операції?

Можу з упевненістю стверджувати, що у багатьох випадках - так. Є ситуації, які беззастережно вимагають хірургічного втручання, проте в великому відсотку випадків операції можна уникнути.

Численні дослідження підтверджують, що ми можемо безпечно і ефективно впливати на серце, покращуючи кровопостачання міокарда - всупереч ішемічної хвороби. А чим краще серце живиться кров'ю, тим воно сильніше - і тим довше живе людина. Для лікувального впливу на серце розроблений ряд апаратних процедур. Ось кілька прикладів:

  •  Зовнішня синхронізована контрпульсація
  •  М'язова контрпульсація
  •  Ударно-хвильова терапія серця
  •  Дозована нормобарична гіпоксична стимуляція
  •  мезодіенцефальной модуляція (МДМ)

Комплексне лікування за допомогою цих та інших апаратних процедур в поєднанні з грамотним медикаментозним супроводом дозволяє відновити здоров'я серця, підвищити еластичність судин, стабілізувати атеросклеротичні бляшки. Таким чином, атеросклероз перестане бути загрозою - і ви зможете природним шляхом, без операції повернутися до активного здорового життя.

- Багато, стикаючись з серцевим нападом, вважають, що всі засоби хороші і починають робити «хоч що-небудь». Чи справедливо це?

- Ні в якому разі. Взагалі всі гострі стани вимагають великої обережності і з'ясування їх причин ще до того моменту, як буде надана перша допомога. Наприклад, при інсульті категорично не можна давати будь-які медикаменти, в тому числі що розріджують кров, намагатися знижувати тиск. Ключове завдання - швидко і правильно розпізнати інсульт і викликати лікарів.

- А чи завжди раптова серцева смерть розвивається, як то кажуть, «на рівному місці»? Які можуть бути причини?

- Звичайно, частіше за раптовою серцевою смертю стоїть якась причина - це тільки на перший погляд вона «раптова». У 80% випадків цієї причиною є ішемічна хвороба серця. Ще в 10-15% випадків мають місце кардіоміопатії. У 5% людей, яких спіткала раптова серцева смерть, є запальні захворювання серця, а ще у 2-3% - генетичні аномалії. Причому, в більш молодому віці переважаючими причинами є якраз кардіопатія, запальні ураження серця і генетичні захворювання. У осіб старше 40-45 років - ішемічна хвороба серця і серцева недостатність.

- Чи можна сказати, що здоровий спосіб життя є основою профілактики раптової серцевої смерті?

- Звичайно, немедикаментозна профілактика має величезне значення. Навіть людині, якій імплантували стент, а також імплантованого дефібрилятора серця, треба строго рекомендувати відмову від шкідливих звичок, оскільки їх наявність продовжує своє патологічну дію на перебіг основного захворювання.

- Спадковість має якесь значення при захворюваннях серця і судин?

- Одного гена, який відповідає за інсульт або інфаркт, не існує. Але спадковий фактор, безумовно, відіграє певну роль. Приблизно у 30% людей, родичі яких мають проблеми з серцем і судинами, розвиваються аналогічні захворювання. Але зовсім не обов'язково, що людина, родичі якого перенесли інфаркт або інсульт, перенесе те ж захворювання. Дотримання правил здорового способу життя значно підвищує шанси таких людей уникнути серцевих нападів і раптової серцевої смерті.

Пройти консультацію та отримати чіткий аналіз стану вашого серця можна у відділі кардіології, що у Військовому госпіталі міста Львова.

Контакти

https://cardiolog.032.ua/

(032) 275-14-16; (050) 581-72-44

м. Львів, вул. Личаківська, 26

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кардіолог #лікування інфаркту #лікар #лаваренко василь #військовий госпіталь
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...