• Головна
  • У Львівській катедрі вперше за 100 років зазвучить орган
21:14, 26 квітня 2019 р.

У Львівській катедрі вперше за 100 років зазвучить орган

3 травня у Латинському Соборі у Львові відбудуться органні концерти.

Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, музиканти виконуватимуть класичні твори на інструменті ХІХ століття, який нещодавно відреставрували: орган залунає вперше за 100 років.

Шедеври доби бароко і класицизму виконуватиме польський органіст, проф. Віктор Лияк спільно із Львівським камерним оркестром «Академія», концертмейстром якого є Артур Микитка, під диригуванням проф. Ігоря Пилатюка.

У програмі: два органні концерти Георга Фрідріха Генделя, а також Концерт C-dur Hob. XVIII:1 Йозефа Гайдна. Перший концерт відбудеться 3 травня об 11:15, після Святої Меси Богослужіння за Батьківщину, яку целебруватиме Архієпископ Мечислав Мокшицький о 10:00, другий - о 19:15 у Архікатедральній базиліці Внебовзяття Пресвятої Діви Марії.

Вхід на концерти - вільний.

Читайте також: Львівська філармонія дивуватиме мультимедійним поетичним перформансом

Орган Львівської катедри, який не звучав уже 100 років, відреставрував восени 2018 року Бернард Терман під наглядом польського експерта, проф. Віктора Лияка. Водночас, під керівництвом Павла Садлея, спеціалісти відреставрували органний корпус та балкон.

Львівський орган побачив світ 1897 року та є витвором Яна Слівінського, на замовлення катедральної капітули. 

"Для будівництва органу використано віндлади і дудки, котрі залишилися від восьмиголосого позитиву, що раніше знаходився на цьому ж місці, побудованого, мабуть, Романом Духеньським у тридцятих роках XIX ст. Інструмент розміщено на балконі, виконаному за проектом Фердинанда Маєрського з Перемишля. Автор органного проспекту невідомий", — розповів проф. Віктор Лияк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032
10,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...