• Головна
  • На Львівщині започатковано новий Міжнародний музичний фестиваль, присвячений Ігнацію Яну Падеревському
18:12, 13 листопада 2012 р.

На Львівщині започатковано новий Міжнародний музичний фестиваль, присвячений Ігнацію Яну Падеревському

З 16 до 18 листопада 2012 року у місті Львові відбудеться I Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Ігнація Падеревського”.

Основні фестивальні заходи проходитимуть у приміщенні Львівської обласної філармонії.- повідомили у Львівській ОДА

"Натхненням для створення фестивалю стала ідея популяризації постаті Ігнація Яна Падеревського – видатного артиста, який поєднує польську і українську культури. Цей музикант – добре відомий в світі, володар титулу Лицаря Великого Хреста, ордену Британської імперії, титулу доктора honoris causa одинадцяти університетів Європи і Америки ( серед яких і Львівський університет) – є мало знаним в Україні. Почесний Громадянин Львова, Падеревський саме тут, в жовтні 1910 року, на святкуванні 100-ї річниці від дня народження Фридерика Шопена виступив з полум'яною доповіддю про свого земляка, яка згодом видавалася багатьма мовами. У Львові відбулися прем'єри його найважливіших творів, які пізніше принесли Падеревському славу в усіх музичних столицях світу." - зазначили у Львівській філармонії

Фестиваль відкриється 16 листопада о 19.00 год. концертною програмою у якій будуть виконані твори: “Героїчна увертюра” для симфонічного оркестру (Віктор Косенко), Фантазія на польські теми для фортепіано з оркестром, ор.19 та Концерт для фортепіано з оркестром  ля мінор, ор.17 (Ігнацій Ян Падеревський). Солісти – Маріанна Гумецька (фортепіано) та Кароль Радзівоновіч (фортепіано), Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, диригент – Єжи Максим’юк.

17 листопада о 19.00 год. у рамках фестивалю вперше у Львові виступить Анна Марія Йопек з проектом “Полянна”. В її концерті також візьмуть участь Кшиштоф Хердзін (фортепіано), Марек Напіорковський (гітара), Роберт Кубішин (бас), Павел Добровольский (перкусія), Пьотр Назарук, (флейти/вокал/цитра), Маріанна Гумецька (фортепіано).

Також у цей  день, 17 листопада о 15.00 год. у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці (проспект Т. Шевченка, 13) відбудеться семінар на тему “Львів як мультикультурний феномен – чи минуле має перспективи”.

Закриття фестивалю відбудеться 18 листопада о 19.00 год. В цей день Академічний симфонічний оркестр Львівської обласної філармонії (диригує Єжи Максим’юк) виконає симфонію «Полонія», сі мінор, ор.24  Ігнація Яна Падеревського.

«Підготовка до проведення фестивалю об’єднала цілий ряд державних та громадських інституцій, а також шанувальників творчості видатного композитора Ігнація Падеревського, зокрема, Польсько-Українську Фундацію імені Ігнація Яна Падеревського, Польський Інститут у Києві, Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, управління культури облдержадміністрації, відділ культури Маршалковського воєводства, Центру культури і мистецтв Мазовше. Захід проводиться під патронатом голови обласної державної адміністрації Михайла Костюка та маршалека Мазовецького воєводства Адама Струзіка»- повідомили в ЛОДА

Довідка:

Ігнаций Ян Падеревський – видатний польський піаніст, композитор та дипломатичний і державний діяч Польщі за часів Пілсудського.

Народився 18 листопада 1860 року на Поділлі в Україні, музичну освіту отримав у Варшаві, Берліні і Відні. З 1887 року розпочав концертну діяльність, яка принесла йому Всесвітню славу.

Під час Першої світової війни Ігнаций Падеревський разом з Генріхом Сенкевичем заснував комітет допомоги полякам, у 1919 – 1920 роках став прем’єр-міністром і міністром закордонних справ відновленої Польщі, представляв свою державу у Лізі націй.

Великий митець помер 29 червня 1941 року в Нью-Йорку, похований з почестями на Арлінгтонському цвинтарі, а через 51 рік його тіло перевезено до Варшави.

На польському кладовищі в Житомирі поховані батько і сестра Ігнация Падеревського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...